Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 513518-2023
Magyarország-Budapest: Orvosi képalkotási szolgáltatások
2023/S 163-513518
Szociális és egyéb meghatározott szolgáltatások – Koncesszió
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Koncessziós szerződés CT-MR Centrum üzemeltetésére
Hivatkozási szám: EKR000568292023
II.1.2)Fő CPV-kód
85150000 Orvosi képalkotási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az Ajánlatkérő tulajdonában álló CT-MR Centrum üzemeltetése a 1132 Budapest, Visegrádi u. 47/c. szám alatti épületben, koncessziós szerződés keretében.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A koncesszió részekre oszlik: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A koncessziós eljárás tárgya: az Ajánlatkérő tulajdonában álló CT-MR Centrum üzemeltetése a 1132 Budapest,Visegrádi u. 47/c. szám alatti épületben.
A Centrum berendezési és felszerelési tárgyakkal, üzemeltetésre kész állapotban, üzembe helyezett berendezésekkel kerül átadásra.
A koncessziós jogosult köteles III.2.2. pontban meghatározott feltételek szerinti térítésmentes vizsgálatot biztosítani a Bp. XIII. kerületi lakosok részére.
A koncessziós szerződés az aláírásától számított 3 évre (36 hónapra) kerül megkötésre, további legfeljebb 2 év (24 hónap) meghosszabbítás lehetőségével.
A Centrum üzemeltetésének közüzemi költségeit, valamint a CT-MR berendezések karbantartási és javítási költségeit a Felek megosztva viselik, az alábbiak szerint:
- Közüzemi költségek (víz, villamosenergia, fűtés): Koncesszióba Adó: max. 80 %, Koncesszióba Vevő: min. 20 %. (A társasházi közös költség további - energiaköltséget nem tartalmazó - részét a Koncesszióba Adó viseli.)
- CT-MR berendezések karbantartási és javítási költségei: Koncesszióba Adó: max. 80 %, Koncesszióba Vevő: min. 20 %.
A Kbt. 76. § (2) bek. c) pontja szerint a költségek felosztási arányára az ajánlattevő magasabb költségarányt vállalhat (lásd a II.2.14. pont 1. alpontját).
A Centrum működtetésének további költségei a Koncesszióba Vevőt terhelik, így különösen, de nem kizárólagosan: a hélium-pótlás költsége, és a Centrum működése során felmerülő valamennyi fogyóeszköz, eszköz pótlásának felelőssége és költsége, a Centrumban alkalmazni kívánt szakorvosok és operátorok alkalmazásának költsége; a CT-MR Centrumban kialakítandó önálló recepciós pultnál szolgálatot teljesítő „adminisztrátor” alkalmazásának költsége; veszélyes hulladékelszállítása és ártalmatlanítása; a CT-MR Centrum takarítása és fertőtlenítése, a rendelőintézet rendelési idején kívüli nyitvatartás esetleges többletköltsége (pl. hétvégi vagy éjszakai betegfogadási időre szükséges többlet-őrzésvédelem díja).
A CT-MR Centrum üzemeltetési/működési kockázatát a koncesszióba vevő viseli, a koncesszióba adó nem vállal garanciát arra vonatkozóan, hogy a koncesszióba vevőnek a CT-MR Centrum üzemeltetése során eszközölt beruházásai, illetve felmerült költségei megtérülnek. A kerületi lakosok térítésmentes vizsgálatán kívüli további vizsgálatok díját a koncesszió jogosult szabadon és önállóan állapíthatja meg, az ezekből származó bevétel teljes egészében a koncesszióba vevőt illeti meg, azonban ennek mértékére és arányára a koncesszióba adó semmilyen garanciát nem vállal, a piaci kereslet a koncesszióba vevőt kockázatát jelenti.
Ajánlatkérő tájékoztatásul közli a Centrumban beépítésre került (és üzemeltetésre átadásra kerülő) berendezések típusát.
- MR berendezés: GE Healthcare SIGNA Voyager 1,5T.
- CT berendezés: GE Healthcare Revolution HD 128 szeletes.
A CT és MR berendezés üzembe helyezési éve: 2017.
A koncesszió jogosult a Centrum üzemeltetése során köteles a mindenkori jogszabályi előírások szerint a páciensek részére a vizsgálati dokumentációt rendelkezésre bocsátani, illetve archiválni. Koncesszióba Vevő köteles továbbá adatot szolgáltatni az Ajánlatkérő részére a szerződéstervezetben megadottak szerint.
A szerződés koncesszióba vevő általi jogellenes megszüntetése vagy súlyos szerződésszegése, valamint az esetleges felmondási idő alatti kötelezettségek nem teljesítése esetére Ajánlatkérő meghiúsulási kötbért köt ki. A kötbér mértéke a jogellenes megszüntetés vagy súlyos szerződésszegés időpontja és a szerződéses időszak lejártáig hátralévő időszakra eső térítésmentes vizsgálatok (III.2.2. pont szerinti, illetve a nyertes ajánlattevő által vállalt térítésmentes vizsgálatszám) nettó összértékének 10 %-a. (A vizsgálatok értékét a Koncesszióba Vevő által térítésesként meghirdetett vizsgálatok átlagos egységárával kell számítani.)
Ajánlatkérő a szerződésnek a koncesszióba vevő általi jogellenes megszüntetése vagy súlyos szerződésszegése, valamint az esetleges felmondási idő alatti kötelezettségekkel kapcsolatos kötbérigények biztosítékaként meghiúsulási biztosítékot ír elő. A biztosíték mértéke 10 000 000 HUF. A meghiúsulási biztosíték a Kbt. 134. § (6) bekezdés a) pontjában foglalt biztosítékmódozatokkal teljesíthető, a koncesszióba vevő választása szerint.