Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Prooviuuring traditsioonilisel ja alternatiivkütusel põhinevate sõidukite keskkonnamõjude kindlakstegemiseks nende olelusringi hindamise kaudu
Viitenumber: CLIMA.C.4/SER/2017/0019
II.1.2)CPV põhikood90700000 Keskkonnateenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Uuringu eesmärk on võrrelda eri liiki jõuseadmetega (sisepõlemis- ja elektrimootorid) käitatavate ning eri liiki kütust või transpordienergiat kasutavate väikesõidukite (sõiduautod ja kaubikud) ja raskeveokite (veoautod, linnaliini- ja kaugsõidubussid) olelusringi kasvuhoonegaaside heiteid ja peamisi mõjusid keskkonnale ja inimtervisele. Uuring hõlmab fossiilkütuseid (bensiin, diisel, veeldatud maagaas, maagaas), biokütuseid ja muid alternatiivkütuseid ning elektrit. Mõju hinnatakse sõiduki kogu olelusringi ulatuses, sh tootmine, kasutamise etapp ning kasutuselt kõrvaldamine/ringlusevõtt, võttes arvesse kütuse ja energia tootmist ja tarbimist. Uuring hõlmab perioodi 2020–2050.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 500 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Avatud pakkumiskutse – üksik teenusleping, mille kestus on 18 kuud ja mida ei uuendata.
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Treoirstaidéar chun Tionchair Chomhshaoil na bhFeithiclí arna mBreoslú ar bhonn Traidisiúnta agus Malartach a Chinneadh trí Mheasúnú Saolré
Uimhir thagartha: CLIMA.C.4/SER/2017/0019
II.1.2)Príomhchód CPV90700000 Environmental services
II.1.4)Cur síos achomair:
Is é aidhm an staidéir seo comparáid a dhéanamh idir astaíochtaí gáis cheaptha teasa saolré agus an príomhthionchar ar an gcomhshaol agus ar shláinte an duine atá ag feithiclí saothair éadroim (gluaisteáin do phaisinéirí agus veaineanna) agus feithiclí saothair troim (trucailí, busanna agus cóistí) arna gcumhachtú le cineálacha gléasraí cumhachta éagsúla (innill dócháin inmheánaigh agus mótair leictreacha) agus a bhaineann leas as cineálacha éagsúla breosla nó fuinnimh iompair. Cuimseofar sa staidéar breoslaí iontaisí (peitreal, díosal, GNL (gás nádúrtha leachtaithe), bithbhreoslaí agus breoslaí malartacha eile, chomh maith leis an leictreachas. Déanfar measúnú ar an tionchar thar shaolré iomlán na feithicle, lena n-áirítear táirgeadh, an chéim úsáide, agus deireadh saolré/athchúrsáil, agus tabharfar san áireamh táirgeadh agus ídiú breosla agus fuinnimh. Cuimsítear ann an tréimhse ama idir na blianta 2020-2050.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 500 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Glao oscailte ar thairiscintí, conradh aonair 18 mí, neamh-inathnuaite.
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Studio pilota per la determinazione degli impatti ambientali dei veicoli ad alimentazione convenzionale e alternativa attraverso la valutazione del ciclo di vita
Numero di riferimento: CLIMA.C.4/SER/2017/0019
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
L'obiettivo dello studio è quello di confrontare le emissioni di gas a effetto serra durante il ciclo di vita e l'impatto chiave sull'ambiente e sulla salute umana dei veicoli commerciali leggeri (autovetture e furgoni) e dei veicoli pesanti (camion, autobus e pullman) che sono alimentati da diversi tipi di gruppi propulsori (motori a combustione interna e motori elettrici) e che utilizzano diversi tipi di carburante o energia di trasporto. Lo studio riguarderà i combustibili fossili (benzina, gasolio, GNL, gas naturale), i biocarburanti e altri carburanti alternativi, nonché l'elettricità. L'impatto sarà valutato sull'intero ciclo di vita del veicolo, compresa la produzione, la fase di utilizzo e fine vita/riciclaggio, e terrà conto della produzione e del consumo di carburante ed energia. Copre il periodo di tempo compreso tra il 2020 e il 2050.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta, singolo appalto di servizi di 18 mesi, non rinnovabile.
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Pilotundersökning om fastställande av miljöpåverkan hos fordon som drivs med konventionella och alternativa bränslen, genom livscykelbedömning
Referensnummer: CLIMA.C.4/SER/2017/0019
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod90700000 Miljötjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Syftet med undersökningen är att jämföra utsläpp av växthusgaser under ett fordons livscykel och de viktigaste effekterna på miljön och människors hälsa hos lätta fordon (personbilar och skåpbilar) och tunga fordon (lastbilar, bussar och långfärdsbussar), som drivs av olika typer av motorer (förbränningsmotorer och elmotorer) och som använder olika typer av bränsle eller transportenergi. Undersökningen kommer att omfatta fossila bränslen (bensin, diesel, flytande naturgas (liquefied natural gas - LNG), naturgas), biobränslen och andra alternativa bränslen, samt elektricitet. Påverkan kommer att bedömas under fordonets hela livscykel, inklusive produktion, perioden när fordonet är i drift fram till livscykelns slut/återvinning, och hänsyn kommer tas till bränsle- och energiproduktion och förbrukning. Det täcker tidsperioden 2020-2050.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 500 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Öppet anbudsförfarande, enskilt kontrakt i 18 månader, ej förnybart.