Vi har nöjet att meddela att en ny version av TED-portalen kommer att släppas den 29 januari 2024 (preliminärt datum)! Vill du veta mer om de nya funktionerna och vilka förbättringar vi har gjort? Du hittar svaren i vår artikel om den nya versionen av TED.
Just nu har vi problem med buggar som påverkar hur eForms-meddelanden visas. Vi jobbar med att lösa problemet. Under tiden hittar du information och vägledning på vår sida om problemet.
Använder du TED-data? Anmäl dig till vår workshop den 14 december 2023.
Varor - 514758-2023
Sverige-Kristianstad: Maskindiskmedel
2023/S 163-514758
Meddelande om upphandling
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Maskindisk-, skölj-, rengöringsmedel o service av doseringsutrustning
Referensnummer: KS 2023/979
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar maskindiskmedel, sköljmedel och rengöringsmedel samt service av doseringsutrustning.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: