Az alkalmassági követelményeknek való megfelelés tekintetében az EEKD-ba foglalt, a Kbt. 67. § (1)-(3) bekezdései szerinti nyilatkozatot szükséges benyújtani az ajánlatban; Ajánlatkérő a formanyomtatvány IV. részében szereplő részletes információk megadását nem kéri, elegendő a IV. rész # (alfa) pont kitöltése.
Az igazolások benyújtására felhívott ajánlattevőknek az alábbiak szerint kell igazolni az alkalmassági követelményeknek való megfelelést, a Kbt. 69. § (4) és (6) bekezdéseire is figyelemmel:
M1)
A Kr. 21. § (2) bek a) pontja alapján az ajánlati felhívás (továbbiakban „AF”) feladásától visszafelé számított 8 évben végzett referenciamunkák ismertetése, amelyet a Kr. 22. § (3) bek alapján kell igazolni, legalább az alábbi tartalommal:
— építési beruházás tárgya,
— építési beruházás mennyisége,
— teljesítés ideje (kezdő és befejező időpont, év/hónap/nap részletezettséggel),
— teljesítés helye,
— sikeres műszaki átadás-átvétel időpontja,
— szerződést kötő másik fél megnevezése, valamint a részéről információt adó személy neve és telefonszáma,
— nyilatkozat arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e.
Amennyiben a referenciaigazolás - a teljesítés oszthatatlansága miatt - nem állítható ki az egyes ajánlattevők által végzett munkák elkülönítésével, úgy az ajánlatkérő a referenciaigazolást bármelyik, a teljesítésben részt vett ajánlattevő részéről az ismertetett építési beruházás tekintetében olyan arányban fogadja el, amilyen arányban az igazolást benyújtó ajánlattevő az általa elvégzett teljesítés alapján az ellenszolgáltatásból részesült.
A referenciamunka akkor tekinthető az AF feladásától visszafelé számított 8 éven belül teljesítettnek, ha a teljesítés (sikeres műszaki átadás-átvétel) időpontja erre az időszakra esik, de legfeljebb 13 éven belül megkezdődött (Kr. 21. § (2a) bek a)).
M2)
A Kr. 21. § (2) bek b) pontja szerint, azoknak a szakembereknek - különösen a minőség ellenőrzéséért felelőseknek - a megnevezése, képzettségük, szakmai tapasztalatuk ismertetése, akiket be kíván vonni a teljesítésbe, valamint az alábbi dokumentumok becsatolása:
# saját kezűleg aláírt szakmai önéletrajz és rendelkezésre állási nyilatkozat,
# a végzettségek, képzettségek igazolása.
Az önéletrajznak tartalmaznia kell a tapasztalat megítélése szempontjából lényeges adatokat (beruházás, ellátott feladat, munkakör, tevékenység ismertetése, kezdő és befejező ideje (év, hónap), az ajánlattétel időpontjában kivel/mivel áll munkaviszonyban vagy foglalkoztatásra irányuló egyéb jogviszonyban).
Ajánlatkérő a gyakorlati idő meglétét az önéletrajz alapján ellenőrzi; az időben párhuzamos gyakorlati időket csak egyszer veszi figyelembe (átfedést Ajánlatkérő kizárólag az a) és a b) ponton belüli tapasztalat vizsgálata körében zárja ki).
Amennyiben a megajánlott szakember a releváns jogosultsággal szerepel a szakmagyakorlási jogosultságot igazoló kamarai nyilvántartásban és feltünteti a szakember az önéletrajzában a kamarai névjegyzéki számát és a jogosultság megszerzésének pontos dátumát, az alkalmassági feltétel vonatkozó részét, valamint a szerződéskötési feltétel meglétét az érvényes jogosultság igazolja; ebben az esetben végzettséget, képzettséget igazoló dokumentum csatolása a szerződéskötéshez nem szükséges (szakmai tapasztalatot ismertető szakmai önéletrajz benyújtása ebben az esetben is szükséges).
Az előírt képesítési, jogosultsági követelmények tekintetében a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést minden esetben érteni kell.
M3)
A Kr. 21. § (2) bekezdés h) pontja szerint AT csatolja a teljesítéshez rendelkezésre álló eszközök, berendezések, valamint műszaki felszereltség leírását (gyártó, típus, teljesítmény) tartalmazó cégszerű nyilatkozatát
Az alkalmasság igazolására a Kbt. 65.§ (6)-(7); (9) és (11) bekezdései, a 69. § (11a) bekezdése és a Kr. 21. § (2a) bek b) pontja, 22. § (5) bek. és 24. § (1)-(2) és (5) bek.is irányadóak.
M1)
Alkalmatlan az ajánlattevő (közös ajánlattevő) a szerződés teljesítésére, amennyiben nem rendelkezik az AF feladásától visszafelé számított 8 évben az alábbi befejezett (sikeres műszaki átadás-átvétellel lezárt), szerződésszerűen és az előírásoknak megfelelően teljesített munkákra vonatkozó, a Kr. 22. § (3) bekezdés szerint igazolt referenciákkal:
A) Az OVP részét képező, legalább 9 500 m egyvágányú, normál nyomtávú vágány üzem alatti építése és/vagy átépítése és/vagy felújítása, amely egy szerződésből valósult meg.
B) 1 db, min 350 m2 alapterületű utasforgalmi épület/vagy épület együttes építése és/vagy átépítése és/vagy felújítása és/vagy bővítése.
C) 1 db, min. 45 m támaszközű, többnyílású híd esetén min 45 m össztámaszközű, az OVP részét képező, acél felszerkezetű vasúti híd üzem alatti átépítése és/vagy építése.
D) Egy szerződés keretében teljesített, min. 200 m hosszban vasúti vágányok mellett megvalósult vasbeton támfal, vagy azzal egyenértékű vasbeton tartószerkezet vasúti üzem fenntartása melletti építése.
E) 1 db, legalább 60 m támaszközű acél felszerkezetű híd építése/átépítése.
Ajánlatkérő az OVP fogalma alatt (országos vasúti pályahálózat) a vasúti közlekedésről szóló 2005. évi CLXXXIII. törvény 2.§ 2.16. pontja szerinti fogalmat érti, mely külföldi országok esetében is alkalmazható.
A vágányhossz tekintetében 1 m kétvágányú referencia egyenértékű 2 m egyvágányú referenciával, illetve több vágány esetén a hosszak többszörözhetőek.
Ajánlatkérő „vágányok üzem alatti építése és/vagy átépítése” alatt olyan vágányépítési és/vagy átépítési munkákat ért, melyek során a munkába vett vágány melletti vágány(ok)on a vasúti közlekedés fenn van tartva.
Utasforgalmi épület: minden olyan teljeskörű infrastruktúrával ellátott közforgalmú épület, amelyben, egy vagy több közlekedési alágazat közlekedésével (tömegközlekedéssel) összefüggő utasforgalom, valamint utaskiszolgálás, továbbá ezen alágazatok közötti átszállási kapcsolatok megteremtése történik. (pl.: közforgalmú autóbusz-, vasútállomás felvételi épülete, helyi közforgalmú autóbusz végállomás épülete, helyi, vagy városi vasútvonal végállomási épülete, országos, vagy nemzetközi személyforgalmat bonyolító reptér utasforgalmi épülete.)
Utasforgalmi épületegyüttes: minden olyan teljeskörű infrastruktúrával ellátott több épületből álló, egységet képező, közforgalmú épületegyüttes, amelyben, egy vagy több közlekedési alágazat közlekedésével (tömegközlekedéssel) összefüggő utasforgalom, valamint utaskiszolgálás, továbbá ezen alágazatok közötti átszállási kapcsolatok megteremtése történik. (pl.: közforgalmú autóbusz-, vasútállomás felvételi épülete, helyi közforgalmú autóbusz végállomás épülete, helyi, vagy városi vasútvonal végállomási épülete, országos, vagy nemzetközi személyforgalmat bonyolító reptér utasforgalmi épülete.)
A referenciák között az átfedés megengedett, amennyiben azok teljesítik az alkalmassági minimumfeltételeknek való megfelelést.
M2)
Alkalmatlan az ajánlattevő (közös ajánlattevő) a szerződés teljesítésére, amennyiben nem rendelkezik legalább az alábbi (teljesítésbe bevonni kívánt) szakemberekkel:
A) 1 fő projektvezető, aki rendelkezik
a) a 266/2013.(VII. 11.) Korm.r. (továbbiakban: 266. Kr) szerinti MV-KÉ jogosultság (vagy azzal egyenértékű) megszerzéséhez szükséges végzettséggel/képzettséggel és szakmai gyakorlattal és
b) legalább 36 hónap közlekedési létesítmények építése/átépítése területen szerzett projektvezetői, vagy projektvezető-helyettesi gyakorlattal.
B) 1 fő, aki rendelkezik
a) a 266/2013. Kr. szerinti MV-KÉ (vagy azzal egyenértékű) jogosultság megszerzéséhez szükséges végzettséggel/képzettséggel és szakmai gyakorlattal és
b) legalább 36 hónap zaj- és rezgésvédelem területen szerzett szakmai tapasztalattal.
C) 1 fő, aki rendelkezik
a) a 266/2013. Kr. szerinti MV-KÉ jogosultság (vagy azzal egyenértékű) megszerzéséhez szükséges végzettséggel/képzettséggel és gyakorlattal és
b) legalább 36 hónap híd építése és/vagy átépítése területen szerzett szakmai gyakorlattal.
Egy szakember csak egy pozícióra jelölhető.
Az adott jogosultság megszerzéséhez szükséges szakmai tapasztalat és a „speciális szakmai tapasztalat” között az átfedés megengedett.
Ajánlatkérő a projektvezető fogalma alatt azt a szakembert érti, aki a projektcélok megvalósulásáért felelős, munkája kiterjed a projekt teljes körű megvalósulásának az összefogására és aki az építésvezető(k) / felelős műszaki vezető(k) munkáját irányítja, kapcsolatot tart a Megrendelővel, konzorciumtagként történő teljesítés esetén a konzorciumvezetővel.
Projektvezető-helyettes alatt azt a szakembert kell érteni, aki egy projekt vezetője mellett, annak távollétében, tartós helyettesítési jogkörrel, írásbeli felhatalmazás alapján rendelkezhet.
Ajánlatkérő a „híd építése” fogalom alatt olyan kivitelezési munkálatok elvégzését érti, amelyek új hídszerkezet építésére irányulnak.
Ajánlatkérő a „híd átépítése” fogalom alatt olyan kivitelezési munkálatok elvégzését érti, amelyek híd teherhordó szerkezeti elemei egy részének, vagy egészének cseréjére irányul.
M3) Alkalmatlan az ajánlattevő (közös AT) a szerződés teljesítésére amennyiben nem rendelkezik legalább a munkák megvalósításához szükséges alábbi eszközökkel, berendezésekkel, műszaki felszereltséggel:
a) 1 db vasúti villamos ellenállás hegesztésére alkalmas sínhegesztő gép
b) 1 db vágányszabályozó géplánc
Fenti alkalmassági követelményeknek a közös ajánlattevők együttesen is megfelelhetnek, azon követelményeknek, amelyek értelemszerűen kizárólag egyenként vonatkoztathatóak a gazdasági szereplőkre, az együttes megfelelés lehetősége értelmében elegendő, ha közülük egy felel meg (Kbt. 65. § (6) bek.).