Skelbimas apie pirkimą. Komunalinės paslaugos
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/25/ES
I dalis: Perkantysis subjektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Sähköverkkoyhtiön Asiakaspalvelukumppani
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas79342300 Su klientais susijusios paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Hankinnan kohteena on Sähköverkon Asiakaspalvelukumppanin Palvelut. Palveluihin sisältyy First line –Asiakaspalvelu, johon kuuluvat sopimus- ja laskupalvelu sekä tekninen asiakaspalvelu, joita tuotetaan arkipäivisin. Palveluajat ovat neuvottelujen kohteena. Palvelua tuotetaan ensisijaisesti chat- ja puhelinkanavien kautta. Palvelua tuotetaan myös sähköpostikanavan kautta. First line -Asiakaspalveluun kuuluu myös vikapalvelu, jota tuotetaan chat- ja puhelinpäivystyksenä ja jossa palveluajat ovat 24/7/365.
Palvelun Asiakkaita ovat yritykset ja yksityishenkilöt kaikilla Caruna Oy:n ja Caruna Espoo Oy:n verkkoalueilla. Palvelua tullaan kehittämään ja digitalisoimaan sopimuskauden aikana Palveluiden ympärille rakennettujen kehitys- ja yhteistyömallin avulla.
Palvelujen sisältö on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön luonnoksen liitteessä 01 Palvelukuvaus_LUONNOS. Hankinnan kohteen kuvaus tarkentuu neuvottelumenettelyn kuluessa.
Sopimus ei synny hankintapäätöksellä. Sopimus syntyy vasta, kun osapuolet ovat allekirjoittaneet sopimuksen.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 8 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas: