Der er opstået en fejl, der påvirker den måde, URL'er vises på i bekendtgørelser om e-formularer. Vi arbejder på at løse problemet. Prøv indtil da at fjerne det komma (eller andet særligt tegn), der står sidst i URL'en. Vi beklager ulejligheden.
Bygge og anlæg - 516975-2022
Danmark-København: Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
2022/S 184-516975
Udbudsbekendtgørelse
Bygge- og anlægsarbejder
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af hovedentrepriser-tekniske installationer
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ordregiver ønsker ved nærværende udbud at indhente tilbud på hovedentrepriser vedr. renovering og etablering af bygningskonstruktioner.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 384 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45262520 Murerarbejde
45300000 Udførelse af bygningsinstallationer
45310000 Udførelse af elektriske installationer
45331000 Installation af varme-, ventilations- og klimaanlæg
45422000 Tømrer- og snedkerarbejde
45440000 Maler- og glarmesterarbejde
50700000 Reparation og vedligeholdelse af installationer i bygninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Opgaverne på denne aftale vil have hovedvægten indenfor fagene el, ventilation og VVS og vil hovedsageligt blive udført på bygningens tekniske installationer, men kan i mindre omfang indeholde de øvrige fag angivet i bilag 2.