Diese Bekanntmachung dient nur der Vorinformation
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tilausajopalvelut 2021–2026
Referenznummer der Bekanntmachung: HANSEL DPS 00589
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60140000 Bedarfspersonenbeförderung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena ovat tilausajo- ja vakiotilausajopalvelut linja-autokalustolla kuljettajineen Manner-Suomessa.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena ovat tilausajo- ja vakiotilausajopalvelut linja-autokalustolla kuljettajineen Manner-Suomessa. Tilausajot ovat tyypillisesti kertaluontoisia, kun taas vakiotilausajot ovat reittikohtaisesti toistuvia.
Tavoitteena on, että yhteishankinnan hankintamenettely on dynaaminen hankintajärjestelmä (DPS). Alustavasti tilausajo- ja vakiotilausjopalvelut on suunniteltu jaettavaksi kahteen (2) erilliseen luokkaan, joihin asetetaan ehdokkaille erilliset soveltuvuusvaatimukset. Ehdokas voi tehdä osallistumishakemukset joko tilausajoihin tai vakiotilausajoihin tai tilausajoihin ja vakiotilausajoihin. Tavoitteena on, että dynaaminen hankintajärjestelmä perustetaan 15.12.2020 ja että asiakkaat voivat tehdä DPS:n sisäisiä kilpailutuksia 1.2.2021 alkaen.
Tämä ilmoitus on pelkkä ennakkotietoilmoitus
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: HANSEL DPS 00589
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi60140000 Tilausmatkustajaliikenteen palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: