Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Lastväxlarfordon till Gästrike Återvinnare
Referensnummer: 12904
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod34100000 Motorfordon
II.1.4)Kort beskrivning:
Gästrike återvinnare upphandlar komplett lastväxlarfordon med ev. finansiering via klimatklivet.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 2 500 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)34100000 Motorfordon
34134100 Lastbilar med flak
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Gästrike återvinnare upphandlar två kompletta lastväxlarfordon med ev. finansiering via klimatklivet.