Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
„Доставка на тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства“
II.1.2)Основен CPV код30125100 Касети с тонер
II.1.4)Кратко описание:
Обществената поръчка е с предмет „Доставка на тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи
устройства“. Провежда се за нуждите на органите на изпълнителната власт по чл. 4, ал. 1 от ПМС № 385/2015 г.
Състои се от пет обособени позиции. Видовете консумативи и моделите копирни и печатащи устройства, за които
са предназначени, са подробно описани в техническите спецификации, намиращи се в групите с изисквания
„Техническо предложение“ в ЦАИС ЕОП и в образците на ценова оферта намиращи се в групите с изисквания
„Ценово предложение“ в ЦАИС ЕОП, към всяка от обособените позиции. Възложителят ще сключи отделно
рамково споразумение за всяка обособена позиция с първите трима класирани участници. Възложителите по чл.
4, ал. 1 от ПМС № 385/2015 г. ще сключват договори с определените изпълнители въз основа на рамковите
споразумения за доставки на тонери по реда на чл. 82, ал. 1 от ЗОП - определени всички условия.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 18 350 000.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
„Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи) и бивши Самсунг”
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове30125100 Касети с тонер
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
За обособена позиция № 1 „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи) и бивши Самсунг”, участниците следва да предлагат оригинални консумативи за печат със същите продуктови номера като тези, посочени от Възложителя в образеца на ценово предложение в ЦАИС ЕОП, включително да съответстват на посочените модели копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи). В списъка с артикули са включени и консумативи с бившата марка Samsung (Самсунг) във връзка с придобиването на принтерския бизнес на Samsung Electronics Co. Ltd. от HP Inc. от 01.03.2018 г. В описанието на тези консумативи са посочени новите Ейч Пи продуктови номера, както и старите Самсунг номера за по-лесна ориентация в списъка.
Под „оригинални” консумативи (касети с тонер, касети с мастило, барабани и други) следва да се разбират такива, които са нови, неупотребявани, нерециклирани и са произведени от производителя на печатаща и копирна техника с марка Ейч Пи или от оторизирани от него лица, и при използването на които се запазва гаранцията на техниката, предоставена от производителя.
Подробно описание и списък на артикулите, за които участниците декларират възможност да доставят по тази обособена позиция, е представен в техническата спецификация за марката и в образеца на ценово предложение по обособена позиция № 1 в ЦАИС ЕОП.
„Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марки Brother (Брадър) и Canon (Канон)”
Обособена позиция №: 2
За обособена позиция № 2 „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марки Brother (Брадър) и Canon (Канон)” участниците следва да предлагат оригинални консумативи за печат със същите продуктови номера като тези, посочени от Възложителя в образеца на ценово предложение в ЦАИС ЕОП, включително да съответстват на посочените модели копирни и печатащи устройства с марки Брадър и Канон.
Под „оригинални” консумативи (касети с тонер, касети с мастило, барабани и други) се разбират такива, които са нови, неупотребявани, нерециклирани и са произведени от производителя на печатаща и копирна техника с марка Брадър/Канон или от оторизирани от него лица, и при използването на които се запазва гаранцията на техниката, предоставена от производителя.
Подробно описание и списък на артикулите, за които участниците декларират възможност да доставят по тази обособена позиция, е представен в техническата спецификация за марката и в образеца на ценово предложение по обособена позиция № 2 в ЦАИС ЕОП.
„Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка Lexmark (Лексмарк)”
Обособена позиция №: 3
За обособена позиция № 3 „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка Lexmark (Лексмарк)”, участниците следва да предлагат оригинални консумативи за печат със същите продуктови номера като тези, посочени от Възложителя в образеца на ценово предложение в ЦАИС ЕОП, включително да съответстват на посочените модели копирни и печатащи устройства с марка Лексмарк.
Под „оригинални” консумативи (касети с тонер, касети с мастило, барабани и други) се разбират такива, които са нови, неупотребявани, нерециклирани и са произведени от производителя на печатаща и копирна техника с марка Лексмарк или от оторизирани от него лица, и при използването на които се запазва гаранцията на техниката, предоставена от производителя.
Подробно описание и списък на артикулите, за които участниците декларират възможност да доставят по тази обособена позиция, е представен в техническата спецификация за марката и в образеца на ценово предложение по обособена позиция № 3 в ЦАИС ЕОП.
Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка Xerox (Ксерокс)”
Обособена позиция №: 4
За обособена позиция № 4 „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка Xerox (Ксерокс)”, участниците следва да предлагат оригинални консумативи за печат със същите продуктови номера като тези, посочени от Възложителя в образеца на ценово предложение в ЦАИС ЕОП, включително да съответстват на посочените модели копирни и печатащи устройства с марка Ксерокс.
Под „оригинални” консумативи (касети с тонер, касети с мастило, барабани и други) се разбират такива, които са нови, неупотребявани, нерециклирани и са произведени от производителя на печатаща и копирна техника с марка Ксерокс или от оторизирани от него лица, и при използването на които се запазва гаранцията на техниката, предоставена от производителя.
Подробно описание и списък на артикулите, за които участниците декларират възможност да доставят по тази обособена позиция, е представен в техническата спецификация за марката и в образеца на ценово предложение по обособена позиция № 4 в ЦАИС ЕОП.
Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с различни марки”
Обособена позиция №: 5
За обособена позиция № 5 „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с различни марки”, ще бъдат доставяни консумативи за печат за копирни и печатащи устройства със следните търговски марки: DELL (Дел), Epson (Епсън), Konica (Коника), Kyocera (Киосера), Oki (Оки), Panasonic (Панасоник), Rex-Rotary&Ricoh (Рекс-Ротари и Рико), Sharp (Шарп) и Toshiba (Тошиба). Участниците следва да предлагат оригинални консумативи със същите продуктови номера като тези, посочени от Възложителя в образеца на ценово предложение в ЦАИС ЕОП, включително да съответстват на посочените марки и модели копирни и печатащи устройства.
Под „оригинални” консумативи (касети с тонер, касети с мастило, барабани и други) се разбират такива, които са нови, неупотребявани, нерециклирани и са произведени от производителя на съответната марка печатаща и копирана техника или от оторизирани от него лица, и при използването, на които се запазва гаранцията на техниката, предоставена от производителя.
Подробно описание и списък на артикулите, за които участниците декларират възможност да доставят по тази обособена позиция, е представен в техническата спецификация и в образеца на ценово предложение по обособена позиция № 5 в ЦАИС ЕОП.
Lieferungen - 518386-2021
Submission deadline has been amended by:  568550-2021
Bulgarien-Sofia: Tonerpatronen
2021/S 199-518386
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30125100 Tonerpatronen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 18 350 000.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
За обособена позиция № 1 „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи) и бивши Самсунг”, участниците следва да предлагат оригинални консумативи за печат със същите продуктови номера като тези, посочени от Възложителя в образеца на ценово предложение в ЦАИС ЕОП, включително да съответстват на посочените модели копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи). В списъка с артикули са включени и консумативи с бившата марка Samsung (Самсунг) във връзка с придобиването на принтерския бизнес на Samsung Electronics Co. Ltd. от HP Inc. от 01.03.2018 г.  В описанието на тези консумативи са посочени новите Ейч Пи продуктови номера, както и старите Самсунг номера за по-лесна ориентация в списъка.
Los-Nr.: 2
За обособена позиция № 2 „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с  марки Brother (Брадър) и Canon (Канон)”  участниците следва да предлагат оригинални консумативи за печат със същите продуктови номера като тези, посочени от Възложителя в образеца на ценово предложение в ЦАИС ЕОП, включително да съответстват на посочените модели копирни и печатащи устройства с марки Брадър и Канон.
Los-Nr.: 3
Los-Nr.: 4
Los-Nr.: 5