Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Научна подкрепа за прилагането на Директивата за нитратите (Директива 91/676/EИО)
Референтен номер: ENV.D.1/SER/2018/0035
II.1.2)Основен CPV код90700000 Услуги, свързани с околната среда
II.1.4)Кратко описание:
Целта на тази поръчка за услуги е да се подпомогне ГД „Околна среда“ по отношение на техническите, научните и социално-икономическите аспекти на използването и управлението на хранителни вещества в селскостопанския сектор и да се подпомогне Комисията при нейното задължение да наложи Директивата относно нитратите. Поръчката включва:
— предоставяне на научна, социално-икономическа и техническа консултация на ad hoc основа по въпроси, свързани пряко или непряко с Директивата относно нитратите,
— изготвяне на доклади относно научни, технически и социално-икономически въпроси, отнасящи се до използването и управлението на хранителни вещества и до прилагането на Директивата относно нитратите,
— оценка на докладите, предоставени пред Комисията, в контекста на дерогацията, предоставена в съответствие с приложение III.2 буква б) към Директивата.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 350 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Поръчка за услуги с продължителност 36 месеца, като се доставят няколко продукта на година по 3-те клъстъра.
Открита покана за участие в търг – поръчка за услуги.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Wetenschappelijke ondersteuning voor de implementering van de Nitraatrichtlijn (Richtlijn 91/676/EEG)
Referentienummer: ENV.D.1/SER/2018/0035
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie90700000 Milieuzorgdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
De doelstelling van deze dienstenovereenkomst is bijstand verlenen aan het DG Milieu bij de technische, wetenschappelijke en socio-economische aspecten van het gebruik en beheer van voedingsstoffen in de landbouwsector en behelst tevens het verlenen van bijstand aan de Commissie bij haar verplichting om ervoor te zorgen dat de Nitraatrichtlijn wordt nageleefd. De opdracht omvat:
— de verlening van wetenschappelijk, socio-economisch en technisch advies op een ad-hocbasis over kwesties die rechtstreeks of onrechtstreeks verband houden met de Nitraatrichtlijn,
— de verslaggeving over wetenschappelijke, technische en socio-economische kwesties i.v.m. het gebruik en het beheer van voedingsstoffen en de Nitraatrichtlijn,
— beoordeling van verslagen die bij de Commissie worden ingediend in het kader van een afwijking die wordt verleend overeenkomstig bijlage III 2(b) van de Richtlijn.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 350 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Dienstenovereenkomst van 36 maanden, met verschillende deliverables per jaar onder 3 clusters.
Openbare oproep tot inschrijving — dienstenovereenkomst.