Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Projekt i budowa dla zadania pn.: „Dostosowanie DK 18 do parametrów autostrady na odcinkach „0” od km 0+192,50 do km 1+500 oraz na odcinku „1” od 1+500 do km 11+860
Numer referencyjny: O.ZG.D-3.2411.5.2019
II.1.2)Główny kod CPV45233110 Roboty w zakresie budowy autostrad
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i rozbudowa dk. nr 18, polegająca na rozbudowie istniejącej drogi krajowej nr 18 na odcinku od granicy państwa km 0+192,50 (0,5m za obiektem mostowym nad rzeką Nysa Łużycka) wraz z węzłem Olszyna do km 11+860 w zakresie dostosowania do parametrów drogi klasy A (od km 1+500 do km 11+860 w zakresie rozbudowy jezdni południowej).
Inwestycja ma na celu zwiększenie płynności i bezpieczeństwa ruchu tranzytowego oraz poprawienie stanu nawierzchni na odcinku drogi krajowej nr 18 stanowiącym fragment III transeuropejskiego, drogowego korytarza transportowego w ciągu drogi międzynarodowej E36. Przedmiotową trasę, przebiegającą od Berlina do węzła „Krzyżowa” (skrzyżowanie autostrad A4 i A18), stanowią po stronie niemieckiej autostrady A13 i A15, a po stronie polskiej droga krajowa nr 18 i autostrada A18 odc. Golnice–Krzyżowa.