Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Hetan Helmi monitoimitalo ARK-suunnittelu
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi71200000 Arkkitehtipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hettaan rakennetaan monitoimitalo, jossa ovat tilat kunnan vanhusten palvelutalolle, seurakunnalle ja Lapin sairaanhoitopiirin terveydenhuollolle. Uudisrakennus sijoittuu Hetan keskustan alueelle.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Enontekiön Hettaan rakennetaan monitoimitalo, jossa toimijoina ovat Enontekiön kunta sekä optioina Enontekiön seurakunta sekä Lapin Sairaanhoitopiiri sekä muut terveydenhuollon palvelut.
Enontekiön kunnan osalta rakennukseen sijoittuu 20 kpl tehostettua palveluasuntoa sekä 10 kpl palveluasuntoa oheistoimintoineen ja –tiloineen. Enontekiön seurakunta sijoittaisi rakennukseen uuden seurakuntakodin sekä kirkkoherranviraston tilat. Lapin sairaanhoitopiirin ja muiden terveydenhuollon palveluiden osalta rakennukseen sijoittuisi terveydenhuollontilat, työterveys- ja laboratoriopalvelut sekä ensihoidontilat.