Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af tømningsordning for Jammerbugt Forsyning A/S
II.1.2)Hoved-CPV-kode90460000 Tømning af sivebrønde eller septiktanke
II.1.4)Kort beskrivelse:
Entreprisen omfatter tømning af bundfældningstanke, der er omfattet af Jammerbugt Kommunes regulativ for tømning af bundfældningstanke, startregistrering ved nye tanke, registrering af tankenes tilstand, samt håndering og bortskaffelse af det septiske slam
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Entreprisen omfatter tømning af bundfældningstanke, der er omfattet af Jammerbugt Kommunes regulativ for tømning af bundfældningstanke, startregistrering ved nye tanke, registrering af tankenes tilstand, samt håndtering af det septiske slam