Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Bemanning av hälso- och sjukvårdspersonal
II.1.2)Código CPV principal79600000 Servicios de contratación
II.1.4)Breve descripción:
Åstorps kommun har ett behov av att bemanna kommunens hälso- och sjukvårdsorganisation vid: semestrar, sjukdomar och eventuellt andra vikariatstillfällen. Mestadels gäller dagtid under vardagar men även kväll och helg förekommer.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 9 146 752.00 SEK
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)79620000 Servicios de suministro de personal, incluido personal temporal
79624000 Servicios de suministro de personal de enfermería
79625000 Servicios de suministro de personal médico
II.2.4)Descripción del contrato:
Upphandlingen är uppdelad i fem (5) delar:
1. Leg Sjuksköterska
2. Distriktssjuksköterska
3. Specialistsjuksköterska med inriktning mot äldre
4. Legitimerad arbetsterapeut
5. Legitimerad/sjukgymnast/fysioterapeut
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 146 752,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79625000 Förmedling av läkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen