We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 520460-2021
Poland-Jaworzno: Sewage, refuse, cleaning and environmental services
2021/S 199-520460
Contract notice – utilities
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Wywóz i zagospodarowanie ustabilizowanych osadów ściekowych metodą R3 i R10 z Oczyszczalni Ścieków Dąb w Wodociągach Jaworzno sp. z o.o.”
Reference number: ZZP/ZU/D/37/2021
II.1.2)Main CPV code
90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest „Wywóz i zagospodarowanie ustabilizowanych osadów ściekowych metodą R3 i R10 z Oczyszczalni Ścieków Dąb w Wodociągach Jaworzno sp. z o.o.”
Przewidywana ilość osadu ściekowego przeznaczonego do załadunku, wywozu i zagospodarowania w trakcie umowy wynosi 20 000 Mg w tym 12 000 Mg w procesie R10 oraz 8 000 w procesie R3.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
1. Celem zadania jest odbiór, transport i bieżące zagospodarowywanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych (kod odpadu 190805) z Oczyszczalni Ścieków Jeleń-Dąb w Jaworznie. Stacja odwadniania jest przygotowana pod wywóz osadu samochodami samowyładowczymi lub naczepą-wywrotką o pojemności 24 tony. Wykonawca będzie prowadzić przetwarzanie osadów w dopuszczonym przez prawo procesie R10 i R3 unieszkodliwiania /odzysku dla odpadu 19 08 05, pod warunkiem posiadania stosownych zezwoleń w zakresie prowadzonej działalności na cały okres trwania umowy. Należy niezwłocznie informować o zmianach w posiadanych pozwoleniach.
2. Przewidywana ilość osadu ściekowego przeznaczonego do załadunku, wywozu
i zagospodarowania w trakcie umowy wynosi 20 000 Mg w tym 12 000 Mg w procesie R10 oraz 8 000 w procesie R3.
Zamawiający przewiduje, że Wykonawca będzie odbierał 8000 Mg osadów w okresie zimowym uniemożliwiającym rolnicze wykorzystanie lub w pozostałym okresie w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych. Pozostała część zamówienia tj. 12000 Mg osadu będzie podlegać rolniczemu wykorzystaniu zgodnie z art. 96 ust. 1 ustawy o odpadach. Podana ilość jest szacunkową ilością maksymalną. Zamawiający nie jest zobowiązany zlecić wywozu całej maksymalnej ilości osadu. Minimalny zakres świadczenia Wykonawczy Zamawiający określa na 16 000 Mg wartości Przedmiotu umowy (11 000 Mg R10 i 5 000 Mg R3). Wykonawca zaakceptuje, że w przypadku wywiezienia mniejszej ilości osadu niż podana w opisie przedmiotu zamówienia maksymalna wielkość, Wykonawcy nie będą przysługiwały w stosunku do Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia, w tym odszkodowawcze.
Zamawiający zastrzega, że wywóz i rolniczy odzysk komunalnych osadów ściekowych będzie odbywał się od marca do listopada, a w miesiącach grudzień – luty Wykonawca jest zobowiązany prowadzić odzysk metodą R3 zgodną z przepisami prawa. W przypadku wystąpienia sprzyjających warunków klimatycznych w miesiącach grudzień - luty (dodatnie temperatury, brak zmarzlin i pokrywy śnieżnej) Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji całego zamówienia w oparciu o proces R10 zgodnie z art.96 ust.1.
W okresie marzec – listopad w przypadkach uniemożliwiających Wykonawcy odzysk osadów w procesie R10 (np. długoterminowe opady deszczu), Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania osadów ściekowych w procesie R3. Należy o tym fakcie pisemnie powiadomić Zamawiającego, który będzie miał prawo do przeprowadzenia oględzin działki wraz z przedstawicielem Wykonawcy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w części III SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, oraz umową, której wzór będzie zawarty w II części SWZ.
29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Usługi - 520460-2021
Polska-Jaworzno: Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Usługi
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Numer referencyjny: ZZP/ZU/D/37/2021
II.1.2)Główny kod CPV
90000000 Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
II.1.4)Krótki opis:
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia: