Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Entreprenad i samverkan – Äldreboende, Fagersta
Referensnummer: 2021/0238
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45215212 Byggnation av ålderdomshem
II.1.4)Kort beskrivning:
Entreprenad i Samverkan - Äldreboende i Fagersta
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: