2. Vysvetlenie informácií uvedených v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania v súťažných podkladoch alebo inej sprievodnej dokumentácii, obstarávateľ preukázateľne bezodkladne poskytne všetkým záujemcom, najneskôr však šesť (6) dní pred uplynutím lehoty na predkladanie ponúk za predpokladu, že o vysvetlenie požiada prostredníctvom IS EVO záujemca dostatočne vopred.
5. Ak vo vyhlásení verejného obstarávania alebo v ostatnej súťažnej dokumentácii existuje odkaz na národnú legislatívu, má sa za to, že vždy platí aj ekvivalentný právny predpis podľa európskeho práva, ak to nie je jednoznačne vylúčené.
6.Zábezpeka ponúk sa vyžaduje. Zábezpeka pre Časť 1 je stanovená vo výške: 320 000,00 EUR. Zábezpeka pre Časť 2 je stanovená vo výške: 160 000,00 EUR. Podrobné pokyny sú uvedené v súťažných podkladoch.