II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Élelmiszertermékek és alapanyagok beszerzése 2024
Hivatkozási szám: EKR001152142023
II.1.2)Fő CPV-kód15000000 Élelmiszerek, italok, dohány és kapcsolódó termékek
II.1.4)Rövid meghatározás:
Élelmiszertermékek és alapanyagok szállítása a Sajószentpéteri Közétkeztetési Nonprofit Kft. részére (2024.) határozott
időtartamra (2024.12.31.-ig), vagy összesen nettó 86 224 102.- Forint keretösszeg (+20 % opció) erejéig a következő 15 részajánlati körben:
1. Friss tőkehús nettó 7 000 000 Ft keretösszeg (+20 % opció)
2. Húskészítmények nettó 4 754 250 Ft keretösszeg (+20 % opció)
3. Baromfi nettó 5 189 167 Ft keretösszeg (+20 % opció)
4. Tej nettó 20 493 125 Ft keretösszeg (+20 % opció)
5. Tojás nettó 2 145 000 Ft keretösszeg (+20 % opció)
6. Főzőzsiradék nettó 4 107 333 Ft keretösszeg (+20 % opció)
7. Kenyér nettó 7 189 667 Ft keretösszeg (+20 % opció)
8. Mirelit nettó 6 350 917 Ft keretösszeg (+20 % opció)
9. Szárazárú nettó 8 623 479 Ft keretösszeg (+20 % opció)
10. Konzerv, ivólé nettó 1 735 308 Ft keretösszeg (+20 % opció)
11. Burgonya nettó 4 137 500 Ft keretösszeg (+20 % opció)
12. Zöldség, gyümölcs nettó 10 903 250 Ft keretösszeg (+20 % opció)
13. Fűszerek nettó 184 415 Ft keretösszeg (+20 % opció)
14. Ételízesítők,mártások, alapok nettó 2 686 900 Ft keretösszeg (+20 % opció)
15. Száraz hüvelyesek, magvak, aszalt gyümölcsök nettó 723 792 Ft keretösszeg (+20 % opció)
Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm.rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza.
A teljesítés részletes leírását a közbeszerzési dokumentumok részét képező szerződéstervezet tartalmazza.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)15110000 Hús
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Friss sertéshús szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 7 000 000 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 4 333 kg
A fenti mennyiségek a szerződés időtartama alatt várható becsült mennyiségek, melyek tájékoztató jellegű adatok, kizárólag az ajánlatok összehasonlíthatósága miatt kerültek meghatározásra.
Ajánlatkérő adásvételi keretszerződést kíván kötni oly módon, hogy a keretösszegre lehívási kötelezettséget vállal. Amennyiben Ajánlatkérő a szerződés időbeli hatályának lejárta előtt a Keretösszeget kimerítette, jogosult további megrendelések lehívására a keretösszeg 20 %-ának megfelelő keretösszeg (opció) erejéig a szerződés időbeli hatálya alatt. Az opció lehívása automatikusan történik a keretösszeg elérésének pillanatában. Ajánlatkérő nem köteles a teljes
opció lehívására, kizárólag a ténylegesen megrendelt mennyiség vonatkozásában keletkezik kötelezettsége.
A nyertes ajánlattevő köteles az egyedi megrendelésekben meghatározott árut a teljesítés helyére szállítani (naponta, reggel 6 óra és 7 óra között, illetve igény szerint), az árut szállítóeszközről lerakodni-, tételek átadás/átvétele-, minőségi-, mennyiségi ellenőrzést elvégezni, valamint az esetleges kifogásemelést rögzíteni és kezelni.
A szerződés teljesítésére vonatkozó részletes feltételeket és a beszerzésre kerülő termékek pontos leírását a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
A szerz. megkötésének időpontja, ekként a felhívás II.2.7) pontjában meghatározott kezdő időpontja a közbeszeszerzési eljárás lefolytatásának időtartamára tekintettel változhat (tolódhat)!
A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen ajánlattételi
felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra,
tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen ajánlattételi felhívásban előírt, vagy az azzal - az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében - egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Az AK által előírttól eltérő termék megajánlása esetén az egyenértékűséget az AK által előírt termék és az AT által megajánlott termék gyártmánylapjának az ajánlatba történő benyújtásával kell igazolni. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 2
Húskészítmények szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 4 754 250 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 3 300 kg
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 3
Baromfihús szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 5 189 167 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 3 500 kg
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 4
Tej, tejtermékek szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 20 493 125 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 20 333 liter, 837 kg, 666 doboz, 21 500 darab.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 5
Tojás szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 2 145 000 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 27 500 darab
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 6
Főzőzsiradékok szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 4 107 333 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 3 083 liter, 1 375 kg
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 7
Kenyér és péksütemény szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 7 189 667 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 583 kg, 130 458 darab.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 8
Fagyasztott termékek szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 6 350 917 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 8 450 kg
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 9
Szárazáru szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 8 623 479 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 10 962 kg, 4 250 cs, 392 liter, 12 500 darab, 100 doboz.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 10
Zöldség-, gyümölcs konzervek, ivólevek, egyéb konzervek szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 1 735 308 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 1 575 kg, 3 000 darab.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 11
Burgonya szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 4 137 500 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 13 333 kg
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 12
Zöldség és gyümölcs szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 10 903 250 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 25 667 kg, 450 darab, 667 cs.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 13
Fűszerek szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 184 415 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 91 kg
II.2.1)Elnevezés:
14 - Ételízesítők, mártások
Rész száma: 14
Ételízesítők, mártások, alapok szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 2 686 900 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 1 250 kg, 167 liter.
15 - Szárazhüvelyesek, magvak, aszalt gyümölcs
Rész száma: 15
Szárazhüvelyesek, magvak, aszalt gyümölcsök szállítása a közbeszerzési dokumentációban részletezett műszaki specifikáció szerint, határozott időtartamra, vagy nettó 723 792 Ft keretösszeg kierüléséig.
A szerződés teljes időtartamára becsült teljes mennyiség (opció nélkül): 802 kg