Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Resurskonsult Byggledare signal BEST
Referensnummer: KOM-413412
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Uppdraget avser en (1) resurskonsulttjänst som Byggledare Signal BEST. Kontraktstid 2 år med möjlighet till förlängning 1+1 år.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 8 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: