29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dostawa specjalistycznych odczynników do badań na potrzeby IRZiBŻ PAN w Olsztynie
Numer referencyjny: ZP-PN/D/2023/06/16-2
II.1.2)Główny kod CPV
33696500 Odczynniki laboratoryjne
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa specjalistycznych odczynników do prowadzonych badań naukowych w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuścił w niniejszym postępowaniu składania ofert częściowych ze względy na ten sam przedmiot zamówienia. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 277 783.06 PLN
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
33696300 Odczynniki chemiczne
II.2.4)Opis zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa specjalistycznych odczynników do prowadzonych badań naukowych w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuścił w niniejszym postępowaniu składania ofert częściowych ze względy na ten sam przedmiot zamówienia. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę.
2. Wykonawca dostarcza produkty wraz z załączonymi kartami charakterystyki i/lub specyfikacją jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizyczne i chemiczne potwierdzające zgodność dostarczanych produktów ze SWZ.
3. Termin udzielonej gwarancji na produkty nie może być krótszy niż 75% terminu standardowo oferowanego przez producenta, licząc od dnia jego dostawy, zgodnie z terminem zaoferowanym przez Wykonawcę w ofercie. Termin gwarancji jest jednym z kryterium oceny ofert. Procedura sprawdzania i potwierdzania zgodności dostarczonego zamówienia oraz sposób zgłaszania reklamacji zgodny z zapisami w załączniku nr 3 – projektowanych postanowieniach umowy.
4. Umowa z Wykonawcą zostanie zawarta na okres 12 miesięcy. Termin dostawy cząstkowej będzie zgodny z terminem zaoferowanym przez Wykonawcę w ofercie: maksymalnie do 35 dni od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego. Termin dostawy jest jednym z kryterium oceny ofert.
5. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE:
A. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył karty charakterystyki oferowanych materiałów i/lub specyfikację jakościową zawierającą podstawowe dane oraz wymagania fizyczne i chemiczne potwierdzające, że zaoferowane produkty spełniają wszystkie wymogi Zamawiającego wskazane w opisie przedmiotu zamówienia.
B. Karty charakterystyki Wykonawca składa wraz z ofertą.
Dokumenty wykonawca składa w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli oryginał dokumentu, o których mowa powyżej nie został sporządzony w postaci dokumentu elektronicznego, wykonawca może sporządzić i przekazać elektroniczną kopię posiadanego dokumentu. W przypadku przekazywania przez wykonawcę elektronicznej kopii dokumentu opatrzenie jej kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem elektronicznej kopii dokumentu za zgodność z oryginałem.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
C. Jeżeli Wykonawca nie złoży powyższych przedmiotowych środków dowodowych lub są one niekompletne, Zamawiający, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, wezwie Wykonawcę w wyznaczonym terminie do ich złożenia lub uzupełnienia.