Vi har nöjet att meddela att en ny version av TED-portalen kommer att släppas den 29 januari 2024 (preliminärt datum)! Vill du veta mer om de nya funktionerna och vilka förbättringar vi har gjort? Du hittar svaren i vår artikel om den nya versionen av TED.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Eventrecorder/Långtids EKG
Referensnummer: UC-2023-299
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
33123200 EKG-apparater
II.1.4)Kort beskrivning:
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på både
Anbudsområde 1 (14 dygn långtids EKG).
Anbudsområde 2 (21-30 dygn långtids EKG).
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud för både område 1 och område 2.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
33120000 System för registrering och undersökningsutrustning
33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering
33121500 EKG
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: