Anuncio de licitación – sectores especiales
Base jurídica:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Sovellushallinta -ja asiantuntijapalvelut FRENDS-integraatioalustalla
II.1.2)Código CPV principal72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
II.1.4)Breve descripción:
Hankinta pitää sisällään Fingridin Integraatio sovellushallinta -ja asiantuntijapalvelut FRENDS-integraatioalustalla.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)72227000 Servicios de consultoría en integración de software
II.2.4)Descripción del contrato:
Sovellushallinta:
Sovellushallinnalla tarkoitetaan palvelun päivittäiseen tekemiseen liittyviä töitä FRENDS -integraatioalustalla.
Näitä ovat mm.:
- palvelupyyntöjen seuranta, käsittely ja raportointi
- integraatioiden ja API:en valvonta
- ongelmien syiden selvittäminen, ensivaiheen korjaukset ja yhteydenpito asiakkaan edustajiin
- integraatioiden ja API:en elinkaaren hallinta
- dokumentointi
- integraatiosovellusten ja API:en sovellusneuvonta
- muut erikseen sovittavat tehtävät.
Asiantuntijapalvelut:
Asiantuntijapalvelut pitää sisällään mm. uusien integraatioiden ja API:en toteutuksen FRENDS -tuotteella.
Uusien integraatioiden ja API:en toteutukseen liittyviä tehtäviä voivat olla mm.:
- integraation ja API:n määrittely
- integraation ja API:n tarkempi suunnittelu
- toteutus
- testaus.
Fingridin API:en hallinta on toteutettu FRENDS-tuotteella. Palveluaika on arkisin toimistoaikana, klo 8:00-16:00.