Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Bunuri - 524332-2023
România-Onești: Servere
2023/S 166-524332
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
ACHIZIȚIE RETELISTICA, SUPRAVEGHERE VIDEO SI EFRACTIE PENTRU BIBLIOTECA MUNICIPALA “RADU ROSETTI" , MUNICIPIUL ONESTI, JUDETUL BACAU cod SMIS 125405
Număr de referinţă: 4353250_2023_PAAPD1432271
II.1.2)Cod CPV principal
48820000 Servere
II.1.4)Descriere succintă:
Prezenta achiziție este necesară în contextul semnării Contractului de finanțare nr.7277/03.12.2021, pentru proiectul Proiectul „Îmbunătățirea calității vieții populației în orașele mici și mijlocii din România - Proiect municipiul Onești”. Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Regional 2014 – 2020, Axa prioritară 13. Sprijinirea regenerării orașelor mici și mijlocii, Obiectiv specific 13.1 – Îmbunătăţirea calităţii vieţii populaţiei în oraşele mici şi mijlocii din România. Unul dintre obiectivele specifice ale proiectului este „Îmbunătățirea spatiilor publice urbane, prin modernizarea zonei Orizont, în vederea creeării unor condiții de viață și de muncă, a accesibilității și mobilității populației, mai bune”. Pentru executia de lucrari la Biblioteca Municipala Radu Rosetti Onesti a fost semnat contractul de executie nr.1305 din 15.12.2022 incheiat cu SC INTERTRADE GROUP LTD SRL cu valoarea totala de 8.429.149,39 lei fara TVA. Urmare a semnarii Contractului de finanțare nr. 7277/03.12.2021, proiectul Proiectul „Îmbunătățirea calității vieții populației în orașele mici și mijlocii din România - Proiect municipiul Onești”, pentru buna implementare a proiectului, s-a prevazut in Cererea de finantare, achizitia de retelistica, supraveghere video si efractie.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este a 14-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
In conformitate cu art.161 alineatul (1) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, răspunsul autorităţii contractante la aceste solicitări trebuie să fie transmis in ziua a 10-a inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 412 575.28 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
30233100 Unităţi de memorie
31625000 Alarme antiefracţie şi antiincendiu
31682530 Surse de alimentare electrică
32323500 Sistem video de supraveghere
32420000 Echipament de reţea
32581100 Cablu de transmitere a datelor
35120000 Sisteme şi dispozitive de supraveghere şi de securitate
35121700 Sisteme de alarmă
35125300 Camere video de securitate
51000000 Servicii de instalare (cu excepţia programelor software)
51610000 Servicii de instalare de computere şi de echipament de procesare a informaţiilor
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Server aplicatii BUC 1
Sorage de retea BUC 1
UPS rack echipamente BUC 1
Sistem de securitate video BUC 1
Camera IP de exterior BUC 14
Camera IP de interior IP BUC 27
Suport montaj camera BUC 49
Suport montaj camera BUC 2
Banda prindere elemente pe suport BUC 1
Cablu FTP Cat.5e de interior ML 3200
Cablu FTP Cat.5e exterior ML 500
NVR RETEA BUC 2
Hard disk DVR 8TB BUC 8
UPS BUC 1
Switch PoE BUC 4
Monitor BUC 1
KVM BUC 1
Switch 24 porturi gigabit, 2xSFP BUC 1
Switch FO 5xSFP, 1xEthernet BUC 1
SFP BUC 10
Rack de podea BUC 1
ODF BUC 1
Patch-panel modular BUC 3
Module keystone BUC 48
Patch cord UTP RJ45 BUC 48
Organizator BUC 3
PDU BUC 1
Fibra optica SM de interior, 2fire ML 250
Fibra optica SM de exterior, 4 fire ML 400
Patch cord FO BUC 10
Cutii intermediare BUC 2
UPS 2 BUC 2
Caseta fibra optica BUC 2
Cablu alimentare electrica ML 150
Canalet PVC ML 500
Mufe RJ45 BUC 100
Suport susținere rezerva fibra optica pe stalp BUC 2
Materiale mărunte SET 1
Cutie joncțiune FO BUC 2
Sistem de securitate efractie BUC 1
Centrala alarmare adresabila BUC 1
Tastatura comanda sistem alarmare BUC 5
Detector adresabil de miscare BUC 51
Detector geam spart BUC 15
Buton panica BUC 6
Sirena electronica de interior LD95 BUC 6
Sirena de exterior autoalimentata cu flash BUC 2
Modul extensie zone BUC 2
Comunicator GSM BUC 1
Comunicator TCP\IP BUC 1
Modul izolator bus comunicatie BUC 2
Cutie montaj izolator bus BUC 2
Sursa (cutie, traf, tamper) BUC 3
Cutie montaj acumulator 20Ah, cu tamper BUC 3
Acumulator 12Vdc / 7Ah BUC 5
Acumulator 12Vdc / 20Ah BUC 3
Acumulator 12Vdc / 4Ah BUC 2
Doze conexiuni BUC 30
Cablu UTP cat.6 ML 100
Cablu electric ML 100
Cablu alarma 12*0,22 ML 200
Cablu alarma 4*0,22 ML 300
Cablu alarma 6*0,22 + 2x0.75 ML 2000
Materiale marunte SET 1
Retea comunicatii date BUC 1
Cablu comunicație ML 7513
Canal cablu model 1 ML 200
Canal cablu model 2 ML 100
Canal cablu model 3 ML 200
Switch 24 porturi gigabit, 2xSFP+ BUC 6
Patch panel neechipat BUC 6
Rack BUC 3
Box priza rețea BUC 64
Organizator BUC 6
PDU BUC 3
Conector BUC 264
Patch cord model 1 BUC 148
Patch cord model 2 BUC 90
Tava 19" BUC 3
AP wifi BUC 14
Cablu FO ML 200
Materiale FO SET 1
SFP BUC 4
Router BUC 2
Sistem Wi-Fi Mesh BUC 2
Sistem Wi-Fi Mesh 2 BUC 2