Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Tjenesteydelser - 524341-2023
Danmark-Glostrup: Forsikringstjenester
2023/S 166-524341
Udbudsbekendtgørelse – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af Property All-Risk og Entreprise- og montageforsikring
II.1.2)Hoved-CPV-kode
66510000 Forsikringstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
I/S Vestforbrænding ønsker tilbud på indgåelsen af forsikringskontrakter for Property All-Risk og CAR/EAR (Entreprise- og montageforsikring)
Der indgåes særskilt aftale for hver forsikringstype.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 80 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Property All-Risk
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
66515000 Skades- eller tabsforsikring
66515100 Forsikring i forbindelse med brand
66515200 Tingskadeforsikring
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Forsikring af bygning, løsøre, IT-udstyr, driftstab og meromkostninger, maskinkasko samt maskinkasko driftstab og meromkostninger
Entreprise og Montage
Delkontraktnr.: 2
Entreprise- og montageforsikring