Anuncio relativo a modificaciones o información adicional
Base jurídica:
Reglamento (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Capa global de asentamientos humanos de Copernicus
Número de referencia: JRC/IPR/2022/OP/1365
II.1.2)Código CPV principal73200000 Servicios de consultoría en investigación y desarrollo
II.1.4)Breve descripción:
El nuevo componente de cartografía de la exposición del Servicio de Emergencia de Copernicus proporcionará actualizaciones bianuales de la superficie urbanizada y la densidad de población. Esta contratación se centrará en el producto urbanizado global. Brindará información detallada sobre la presencia de superficies urbanizadas para todos los países del mundo a una resolución espacial de 10 m. Los productos deberán proporcionar una cobertura fraccionada de superficies urbanizadas a 10 m de resolución espacial, así como una distinción entre edificios residenciales y no residenciales.
Järjestelmässä on tällä hetkellä vika, joka vaikuttaa eForms-ilmoituksissa oleviin URL-osoitteisiin. Vika pyritään korjaamaan mahdollisimman pian. Pilkun (tai muun erikoismerkin) poistaminen URL-osoitteen lopusta voi myös auttaa. Pahoittelemme häiriötä.
Palvelut - 525424-2022
Italia-Ispra: Copernicus-ohjelman maailmanlaajuinen asutuksen karttataso
2022/S 186-525424
Korjausilmoitus
Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Palvelut
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Copernicus-ohjelman maailmanlaajuinen asutuksen karttataso
Viitenumero: JRC/IPR/2022/OP/1365
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
73200000 Tutkimus- ja kehitystoiminnan konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Copernicus-ohjelman hätätilanteiden hallintapalvelun uusi altistumiskartoituskomponentti toimittaa kaksivuotisia päivityksiä rakennetusta pinta-alasta ja väestötiheydestä. Tässä hankinnassa keskitytään globaaliin rakennettuun tuotteeseen. Se tarjoaa yksityiskohtaista tietoa rakennetusta pinta-alasta kaikissa maailman maissa 10 metrin maastoresoluutiolla. Tuotteiden pitäisi toimittaa kuva rakennetusta pinta-alasta 10 metrin maastoresoluutiolla sekä erotella asuin- ja muut rakennukset.
VI kohta: Täydentävät tiedot