Dienstleistungen - 525744-2019
Rumänien-Bukarest: Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
2019/S 214-525744
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a sectorului 5 al municipiului București
Referenznummer der Bekanntmachung: 4433953/2019/24
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a sectorului 5 al municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire. Valoarea estimata fara TVA: 952 638 435,00 RON. Interval valoric: 30 225 493,93 RON (valoare minima estimata a celui mai mic contract subsecvent)-952 638 435,00 RON (valoare estimata a celui mai mare acord-cadru).
Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări cu 10 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 952 638 435.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
34928400 Stadtmobiliar
44400000 Diverse vorgefertigte Erzeugnisse und zugehörige Artikel
45111291 Erschließungsarbeiten
45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten
71421000 Landschaftsgärtnerische Gestaltung
77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze
77340000 Baum- und Heckenschnitt
90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a sectorului 5 al municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire.