Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή στήριξης για την υλοποίηση της Οδηγίας του Συμβουλίου της 21ης Μαΐου 1991 για την επεξεργασία των αστικών λυμάτων (91/271/ΕΟΚ)
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0007
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η Επιτροπή προτίθεται να αναθέσει σύμβαση για την υποστήριξη της εφαρμογής της Οδηγίας του Συμβουλίου για την επεξεργασία των αστικών λυμάτων, μέσω τηAς τεχνικής υποστήριξης και παροχής συμβουλών στην Επιτροπή, σχετικά με τις πρόσφατες εξελίξεις σε σχέση με την Οδηγία, καθώς και την αξιολόγηση:
— του καθεστώτος εφαρμογής και των προγραμμάτων για την εφαρμογή της Οδηγίας του Συμβουλίου για την επεξεργασία των αστικών λυμάτων στα κράτη μέλη,
— των απαντήσεων των κρατών μελών στις αιτήσεις παροχής πληροφοριών που κίνησε η Επιτροπή, στο πλαίσιο των νομικών διαδικασιών επί παραβάσει.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Παροχή στήριξης για την υλοποίηση της οδηγίας του Συμβουλίου της 21ης Μαΐου 1991 για την επεξεργασία των αστικών λυμάτων (91/271/ΕΟΚ).
Services - 525910-2020
Belgium-Brussels: Support on the Implementation of the Urban Waste Water Treatment Directive (91/271/EEC)
2020/S 215-525910
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Support on the Implementation of the Urban Waste Water Treatment Directive (91/271/EEC)
Reference number: ENV/2020/OP/0007
II.1.2)Main CPV code
90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The Commission intends to award a contract supporting UWWTD implementation through the technical support and advice to the Commission on recent developments in relation to the UWWTD as well as the assessment of:
— the status of the implementation and the programmes for the implementation of the UWWTD in the Memeber States,
— Member States' replies to the requests of information launched by the Commission in the frame of legal infringement procedures.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Support on the implementation of the Urban Waste Water Treatment Directive (91/271/EEC).
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Parama įgyvendinant miesto nuotekų valymo direktyvą (91/271/EEB)
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0007
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Komisija ketina skirti sutartį, dėl paramos įgyvendinant miesto nuotekų valymo direktyvą, teikiant techninę paramą ir konsultacijas Komisijai apie naujausius atnaujinimus, susijusius su miesto nuotekų valymo direktyva, taip pat šių aspektų vertinimu:
— miesto nuotekų valymo direktyvos įgyvendinimo statusas ir įgyvendinimo programa valstybėse narėse,
— valstybių narių atsakymai į informacijos užklausas, pateiktas Komisijos dėl teisinio pažeidimo procedūrų.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Parama įgyvendinant miesto nuotekų valymo direktyvą (91/271/EEB).