Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 526328-2017
Belgium-Brussels: House of European History - Provision of tour guides and learning facilitators
2017/S 250-526328
Contract notice
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
House of European History - Provision of tour guides and learning facilitators
Reference number: COMM/DG/AWD/2017/815
II.1.2)Main CPV code
63514000 Tourist guide services
II.1.4)Short description:
Provision of tour guides and learning facilitators. The service provider (Contractor) will assist the European Parliament to deliver learning programmes for various audiences with different learning abilities at the House of European History and, possibly, at other European Parliament’s facilities.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
92312000 Artistic services
92331210 Children animation services
II.2.4)Description of the procurement:
The European Parliament wishes to outsource a number of staff activities and seeks a service provider who will provide services related to the delivery of the structured tours, activities and workshops for children, young people and adult groups visiting the museum and other visitors facilities of the European Parliament.
The House of European History plans to increase and expand its offer of structured tours, activities and workshops for children, young people and adult groups visiting the museum. The museum plans to:
- Offer guided tours for adults groups and individuals on certain days and times of the week.
- Increase its offer of guided tours combined with workshops for schools.
- Organise weekend activities for families.
- Organise evening activities linked to special cultural events, sometimes in partnership with other cultural venues.
In parallel, other services are currently working on the implementation of tailor-made visits of the existing visitor facilities on the whole European Parliament Campus. The core objective is to meet the interest of visitors of various profiles who have specific interest, such as on the architectural aspect of the building, or historical development of the European Parliament in its current environment.
The House of European History would need tour guides and learning facilitators for activities at regular intervals and on an ad-hoc basis for one-off activities.
The key management and communication functions will remain with the specific operational services of the European Parliament, as well as the content provided during the paid training of people hired through the contractor.
The services covered by the contract relate to:
— Provision of tour guides and learning facilitators with the knowledge and competencies requested by the House of European History and other EP visitor facilities,
— Planning and coordination of services between the EP and the tour guides/learning facilitators mainly by organising the dispatching of the tour guides/learning coordinators according to the needs of visitors as put forward by the staff from HEH and other EP facilities,
— and miscellaneous other services that correspond to ad hoc operational needs of the structured tours and activities management covered by the contract.
Seirbhísí - 526328-2017
Bheilg, an-An Bhruiséil: Áras Stair na hEorpa - Soláthar treoraithe turais agus éascaitheoirí foghlama
Fógra conartha
Seirbhísí
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Áras Stair na hEorpa - Soláthar treoraithe turais agus éascaitheoirí foghlama
Uimhir thagartha: COMM/DG/AWD/2017/815
II.1.2)Príomhchód CPV
II.1.4)Cur síos achomair:
Soláthar treoraithe turais agus éascaitheoirí foghlama. Tabharfaidh an soláthróir seirbhíse (an Conraitheoir) cúnamh do Pharlaimint na hEorpa chun cláir foghlama a sheachadadh do spriocluchtanna éagsúla le cumais foghlama éagsúla ag Áras Stair na hEorpa, agus b’fhéidir ag saoráidí eile le Parlaimint na hEorpa.
II.1.5)Luach iomlán measta
Luach gan CBL san áireamh: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bhearta
Tá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Is mian le Parlaimint na hEorpa roinnt gníomhaíochtaí foirne a sheachfhoinsiú, agus tá sí ag lorg soláthraí seirbhíse a sholáthróidh seirbhísí a bhaineann le seachadadh turas struchtúrtha, gníomhaíochtaí agus ceardlann do leanaí, daoine óga agus do ghrúpaí aosach a thugann cuairt ar an iarsmalann agus ar shaoráidí eile do chuairteoirí le Parlaimint na hEorpa.
Tá Áras Stair na hEorpa ag beartú chun a rogha turas struchtúrtha gníomhaíochtaí agus ceardlann do leanaí, daoine óga agus grúpaí aosach ar cuairt chuig an iarsmalann a mhéadú agus a fhormhéadú. Tá an iarsmalann ag beartú chun:
- Turais treoraithe a thairiscint do ghrúpaí aosach agus do dhaoine aonair ar roinnt laethanta agus uaireanta den tseachtain.
- A tairiscint de thurais treoraithe a mhéadú i dteannta le ceardlanna do scoileanna.
- Gníomhaíochtaí deiridh seachtaine a eagrú do theaghlaigh.
- Gníomhaíochtaí istoíche a eagrú, nasctha le himeachtaí cultúrtha speisialta, uaireanta i gcomhpháirt le hionaid chultúrtha eile.
Is amhlaidh go comhthreomhar leis sin atá seirbhísí eile ag saothrú faoi láthair ar chur chun feidhme na gcuairteanna saincheaptha ar na saoráidí cuairteoirí reatha ar Champas iomlán Pharlaimint na hEorpa. Is é an croí-chuspóir chun spéis na gcuairteoirí agus na bpróifílí éagsúla le spéis shainiúil a shásamh, ar nós faoi ghné ailtireachta an fhoirgnimh, nó ar nós fhorbairt Pharlaimint na hEorpa ina timpeallacht reatha.
Theastódh treoraithe turais agus éascaitheoirí foghlama ó Áras Stair na hEorpa do ghníomhaíochtaí ag eatraimh rialta agus ar bhunús ad hoc i gcomhair gníomhaíochtaí aonuaire.
Fanfaidh na heochairfheidhmeanna bainistíochta agus cumarsáide le seirbhísí oibriúcháin sonracha le Parlaimint na hEorpa, chomh maith leis an ábhar a soláthraíodh le linn oiliúna íoctha na ndaoine arna bhfruiliú ag an gconraitheoir.
Baineann na seirbhísí atá clúdaithe ag an gconradh le:
— Soláthar treoraithe turais agus éascaitheoirí foghlama leis an eolas agus na hinniúlachtaí iarrtha ag Áras Stair na hEorpa agus ag saoráidí cuairteoirí eile le Parlaimint na hEorpa,
— Pleanáil agus comhordú seirbhísí idir Parlaimint na hEorpa agus na treoraithe turais/héascaitheoirí foghlama ach seoladh na dtreoraithe turais/gcomhordaitheoirí foghlama de réir éilimh na gcuairteoirí arna gcur chun cinn ag an bhfoireann ó HEH agus ó shaoráidí eile le Parlaimint na hEorpa,
— agus seirbhísí ilghnéitheacha eile a chomhfhreagraíonn le héilimh oibriúcháin ad hoc na bainistíochta um thurais agus gníomhaíochta struchtúrtha a chlúdaítear leis an gconradh.