Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
SPUR-granskningar i Region Kronoberg
Referenznummer der Bekanntmachung: Frivillig förhandsinsyn
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Region Kronoberg och Läkarnas institut för professionell utveckling inom sjukvården (LIPUS) AB, avser att avtala om extern granskning av ST-utbildningen i Region Kronoberg.
Granskningarna syftar till att säkerställa att de krav som ställs i 2015:8 och HSLF-FS 2021:8 uppfylls. Ytterst handlar granskningarna om att bidra till en förbättring av lärandemiljön och utbildningsklimatet i Region Kronobergs ST-utbildning.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79632000 Personalschulung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Extern granskning av ST-utbildning i Region Kronoberg