Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1843) o wartości zamówienia powyżej 214 000,00 EUR. Wykonawca w ramach przedmiotu umowy zobowiązany jest do świadczenia na rzecz Zamawiającego następujących usług:
I. W okresie letnim od 1 kwietnia do 31 października każdego roku na przestrzeni trwania umowy utrzymania 385.654. km dróg (w tym 15.383 km dróg wewnątrzosiedlowych) – wykaz dróg do letniego utrzymania stanowią załączniki nr 1 i 7 do umowy.
2. akcji biernej opisanej w pkt.3.3 II.2.1–2.3. SIWZ.
III. Prace dodatkowych opisanych w pkt 3.3.III.1–3 SIWZ.
IV. Wykonawca w trakcie trwania całej umowy zobowiązany jest posiadać:
2. Elektroniczną stację meteorologiczną zlokalizowaną na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza opisaną w pkt 3.3.IV.2 SIWZ.
V. Zamawiający w każdym czasie może dokonać kontroli bazy magazynowo-transportowej, sprzętu wykazanego do realizacji zamówienia oraz elektronicznej stacji meteorologicznej. W trakcie kontroli Wykonawca okaże pojazdy co najmniej w ilości i o parametrach zadeklarowanych w ofercie (w razie potrzeby także niezbędne dokumenty np. dowody rejestracyjne, certyfikaty). Na czas realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest zapewnić liczbę pojazdów o określonych parametrach technicznych, jak w złożonej ofercie.
VI. Wykonawca jest zobowiązany w terminie do 15 października każdego roku na przestrzeni trwania umowy do zabezpieczenia odpowiedniej ilości następujących środków zapewniających prawidłową realizację zadania w okresie zimowym:
a) Na terenie bazy magazynowo-transportowej dysponować zapasem w ilości 2 000 Mg chlorku sodu (soli).
b) Na terenie bazy magazynowo-transportowej dysponować zapasem w ilości 200 Mg piasku.
c) Na terenie bazy magazynowo-transportowej dysponować zapasem w ilości 4 Mg posypki zimowej stosowanej do nawierzchni, o której mowa w pkt III załącznika nr 12 do umowy.
VII. Wszystkie osoby skierowane do wykonywania czynności związanych z realizacją przedmiotu umowy (osoby wykonujące czynności polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy – Dz.U. 2019.1040 t.j. z późn. zm.) będą zatrudnione na podstawie umowy o pracę, przez cały okres realizacji zamówienia.
VIII. Zamawiający może obniżyć wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu letniego i/lub zimowego utrzymania dróg w przypadku:
2. Przejęcia drogi w zarząd przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w związku ze zmianą kategorii utrzymywanej drogi zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych.
IX. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać zamówienie w sposób zgodny z ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
X. Aspekt ekologiczny zamówienia