29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Dostawy - 528879-2023
Polska-Biała Podlaska: Elektryczność
2023/S 168-528879
Ogłoszenie o zamówieniu
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
„DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ, ODBIÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z OZE WRAZ Z USŁUGĄ BILANSOWANIA HANDLOWEGO NA POTRZEBY AWF JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W WARSZAWIE FILIA W BIAŁEJ PODLASKIEJ”
Numer referencyjny: SSZP 371/14/2023/B
II.1.2)Główny kod CPV
09310000 Elektryczność
II.1.4)Krótki opis:
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tj. z dnia 06 kwiecień 2020 r. Dz. U. 2022 poz. 1385 z późn. zm.) wraz z rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, do punktów odbioru energii Zamawiającego. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. 2.Przewidywane zużycie energii elektrycznej w okresie 24 miesięcy dla wszystkich obiektów Zamawiającego wynosi – 2 141 920 kWh.3.Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ. 4.Dostawa energii będzie odbywała się na podstawie umowy zawieranej przez Zamawiającego z Wykonawcą na rzecz poszczególnych punktów poboru. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
II.2.4)Opis zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (tj. z dnia 06 kwiecień 2020 r. Dz. U. 2022 poz. 1385 z późn. zm.) wraz z rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, do punktów odbioru energii Zamawiającego. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.
2. Wykonawca, który nie jest właścicielem sieci dystrybucyjnej dla punktów przyłączeniowych Zamawiającego, musi mieć zawartą obowiązującą umowę, z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (dalej: OSD), na podstawie, której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego wskazanych niżej. Na etapie składania ofert Wykonawcy niebędący właścicielami sieci dystrybucyjnej złożą w tej sprawie stosowne oświadczenie. Dla punktów przyłączeniowych wymienionych w ust. 7 rolę Operatora Systemu Dystrybucyjnego (dalej: OSD) pełni: PGE Dystrybucja S.A., Oddział Lublin.
3. Przewidywane zużycie energii elektrycznej w okresie 24 miesięcy dla wszystkich obiektów Zamawiającego wynosi – 2 141 920 kWh.
4.Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana ilość energii wskazana w SWZ, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem przewidywanego poboru energii dla odbiorcy końcowego, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych Punktu Poboru Energii, faktycznym poborem energii w Punkcie Energii.
5. Energia elektryczna powinna spełniać aktualne standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy
i Polskimi Normami. W przypadku niedotrzymania jakościowych standardów obsługi, Zamawiającemu na pisemny wniosek przysługuje prawo bonifikaty według stawek określonych w Rozporządzeniu Ministra Energetyki z dnia 6 marca 2019r.
6. Wykonawca jednocześnie będzie zobowiązany do zakupu, wraz z usługą bilansowania handlowego, energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach OZE Zamawiającego
w okresie trwania umowy. Moc umowna instalacji 673kW.
7. Zamawiający jest właścicielem (odbiorcą końcowym) wytwarzającym energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji fotowoltaicznej.
8. W nawiązaniu do ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku, Zamawiający jest odbiorcą uprawnionym tj. podmiotem tworzącym system szkolnictwa wyższego i nauki, o którym mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1–7 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.7).
9. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
10. Dostawa energii będzie odbywała się na podstawie umowy zawieranej przez Zamawiającego z Wykonawcą na rzecz poszczególnych punktów poboru. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.