Otwarta procedura przetargowa: Jedna umowa o usługi o czasie obowiązywania wynoszącym 36 miesięcy, bez odnowienia.
Od wykonawcy oczekuje się zorganizowania 3 jednodniowych spotkań, których celem jest wymiana wiedzy i najlepszych praktyk. Od wykonawcy oczekuje się również opracowania, przeprowadzenia i oceny kursów szkoleniowych dotyczących różnych aspektów wdrażania dyrektywy w sprawie ogrodów zoologicznych w czterech różnych regionach geograficznych UE. Ponadto wykonawca powinien wspierać korzystanie z mechanizmów wzajemnej wymiany wiedzy.
Konkretne zadania:
Zadanie 1: 3 spotkania zainteresowanych stron
Zadanie obejmuje przygotowanie, organizację i działania następcze dotyczące jednego spotkania dla zainteresowanych stron rocznie, wraz z pełną logistyką, dokumentami bazowymi, prezentacjami, przewodniczeniem spotkaniu, sporządzaniem protokołów, opracowaniem sprawozdań i pakietów informacyjnych dla uczestników. Spotkania będą jednodniowymi wydarzeniami dla 30-50 uczestników, prowadzonymi w języku angielskim. Od oferenta oczekuje się przeprowadzenia przed każdym spotkaniem konsultacji z zainteresowanymi stronami, dotyczących najbardziej odpowiednich zagadnień, na których temat potrzebna jest wymiany wiedzy i uwzględnienia wymagań dotyczących wiedzy. Na kolejnym spotkaniu doradca oceni również osiągnięcia w zakresie najistotniejszych działań następczych ustalonych na poprzednim spotkaniu. Wykonawca zapewni także wszelkie aspekty logistyczne, w tym miejsce spotkań, wyżywienie, sprzęt techniczny, rejestrację, identyfikatory itp. Oczekuje się również, że oferent opłaci koszty podróży i zakwaterowania (można przewidzieć wcześniejszą rezerwację i opłacenie pokoi lub ryczałt na jedną noc) dla maksymalnie 10 uczestników na jedno spotkanie. Po spotkaniu doradca będzie pomagał zainteresowanym stronom we wdrażaniu planów działań priorytetowych ustalonych przez uczestników podczas spotkania.
Zadanie 2: Szkolenie
Oczekuje się, że wykonawca przygotuje i zorganizuje szkolenia w czterech różnych regionach geograficznych UE. Oferent ustali treści nauczania, uwzględniając wyniki oceny dotyczącej dyrektywy w sprawie ogrodów zoologicznych oraz opracuje odpowiedni program szkoleń i materiały szkoleniowe.
Szkolenia będą prowadzone w języku angielskim, chyba że podejście regionalne będzie wymagało posługiwania się innym językiem. Oferent zorganizuje te szkolenia, każde dla 20-30 uczestników, zapewni odpowiednią salę szkoleniową i co najmniej 2 niezależnych prowadzących, mających właściwe i bogate doświadczenie w danej dziedzinie. Oferent opłaci koszty podróży i zakwaterowania (można przewidzieć wcześniejszą rezerwację i opłacenie pokoi lub ryczałt na jedną noc) dla maksymalnie 10 uczestników na jedno szkolenie.
Równolegle ze szkoleniami stacjonarnymi wykonawca dokona przeglądu i przekaże sugestie dotyczące szkoleń online o tej samej treści nauczania, które można będzie wykorzystać w przyszłości. Oczekuje się, że oferent przeprowadzi po ostatnim szkoleniu ocenę wpływu i skuteczności szkoleń i dostarczy sprawozdanie na ten temat.
Zadanie 3: Wsparcie wykorzystania programów wzajemnej wymiany wiedzy
Od wykonawcy oczekuje się dokonania przeglądu istniejących programów służących wzajemnej wymianie wiedzy, rozwijania ich i wspierania właściwych organów państw członkowskich w wykorzystaniu tych programów.
Oferent jest zobowiązany do aktywnego wspierania rozwoju programów wzajemnego nauczania i łączenia w pary w celu wzajemnej wymiany wiedzy. Wykonawca będzie umożliwiał kontakty, komunikację i koordynację między możliwymi parami wzajemnej wymiany wiedzy i będzie je wspierał w wypełnianiu wniosków do programów wzajemnej wymiany wiedzy, takich jak program Taiex-Eir Peer 2 Peer. Wykonawca nie musi pokrywać kosztów podróży i zakwaterowania w ramach określonych programów wzajemnej wymiany.