Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχής Υπηρεσιών Ρυμούλκησης, Μεθόρμισης και Υποβοήθησης Χειρισμών Απάρσεως - Παραβολής Πολεμικών Πλοίων και Πλωτών Μέσων του ΠΝ στον Ναύσταθμο Σαλαμίνας
Αριθμός αναφοράς: 20/23
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV63727000 Υπηρεσίες ρυμούλκησης και ώθησης πλοίων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Διακήρυξη Διαγωνισμού με Ανοικτή Διαδικασία για την Ανάθεση Παροχής Υπηρεσιών Ρυμούλκησης, Μεθόρμισης και Υποβοήθησης Χειρισμών Απάρσεως - Παραβολής Πολεμικών Πλοίων και Πλωτών Μέσων του ΠΝ στον Ν.Σ, Ευρύτερη Περιοχή Σαλαμίνας (Συμπεριλαμβανομένης της Περιοχής Μούλκι), Προσεγγιζόντων στο Λιμένα Πειραιά, Φαλήρου, Ελευσίνας, Ελληνικών Διυλιστηρίων Ασπροπύργου (ΕΛΠΑ) (Συμπεριλαμβανομένων Καθηκόντων Πυρασφάλειας) Καθώς και Δυνατότητα Εκτέλεσης Ρυμούλκησης σε Περίπτωση Εκτάκτου Ανάγκης Κατόπιν Αιτήσεως του Ναυλωτή, σε όλη τη Θαλάσσια Περιοχή Αιγαίου και Ιονίου Πελάγους, Μέσω Σύναψης Συμφωνίας Πλαίσιο Διάρκειας Δύο (2) Ετών, Συνολικής Εκτιμώμενης Αξίας Εννιακοσίων Χιλιάδων Ευρώ (900.000,00€), Συμπεριλαμβανομένων Κρατήσεων και Απαλλασσομένου ΦΠΑ, Όποιο εκ των Δύο (2) Ορίων (Χρόνος ή Ποσό) Επέλθει Πρώτο
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 900 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: