Szolgáltatások - 530013-2022
Magyarország-Budapest: Reklámtervezési és -szervezési szolgáltatások
2022/S 187-530013
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
NÖF - Komplex kommunikációs feladatok (1068/2021)
Hivatkozási szám: EKR000170822022
II.1.2)Fő CPV-kód
79342200 Reklámtervezési és -szervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
79340000 Hirdetési és marketingszolgáltatások
79822500 Grafikai tervezési szolgáltatások
79416000 Public relations szolgáltatások
79530000 Fordítási szolgáltatások
79821000 Nyomdai kivitelezési szolgáltatások
79952000 Rendezvényszervezési szolgáltatások
92112000 Mozifilm- és videofilmgyártással kapcsolatos szolgáltatások
92200000 Rádióval és televízióval kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes AT feladatai:
A beszerzés keretében megvalósítani tervezett kommunikációs feladatok a Nemzeti Kastélyprogram és Nemzeti Várprogram következő 9 megújuló helyszínének- 2022. évi marketingkommunikációs tevékenységéhez kapcsolódnak. A beszerzés konkrét tárgya és mennyisége helyszínenként eltérő lehet. Az adott feladat nem minden helyszínt érintően kerül megvalósításra.
1. Kreatív ügynökségi feladatok
Nyertes AT feladata lehetséges módon, de nem szükségszerűen a helyszínek kommunikációs tevékenységét támogató és a tervezett kampányokat előkészítő kreatív ügynökségi feladatok ellátása, így különösen a kreatív koncepció és az egyes médiaeszközökre, marketingeszközökre alkalmazott kreatívok kidolgozása, valamint az ezekkel összefüggő szövegírási (szövegírás, stilizálás, lektorálás, korrektúra, fordítás) és grafikai feladatok ellátása (nyomdai termékek, szóró- és reklámajándéktárgyak, dekorációs- és marketingeszközök, installációs eszközök grafikai tervezése)
2. Gyártás - fotó, és videó
Nyertes AT feladata fotózás (hirdetések, online megjelenések és a nyomdai eszközök tervezése során felhasználásra kerülő képi elemek biztosítása fotózási feladatok ellátásával vagy stockfotó vásárlásával) és a rendezvények videódokumentálása (Megrendelő a rendezvényeken készített felvételekből opcionálisan várja el nyertes AT-től 2-5 perc hosszúbemutató videofilm készítését.)
3. Gyártás - nyomda, reklámajándék, dekorációs és marketingeszközök
Nyertes AT feladata a nyomdai termékek (szórólap, kiadvány stb.) és a médiafelületeken megjelenő kreatívok (plakát, CLP stb.) teljes körű gyártása és nyomdai (digitális vagy ofszet) kivitelezése.
Nyertes AT feladata a Megrendelő által meghatározott ajándéktárgyak, marketing és promóciós célú tárgyak, installációk gyártása.
4. PR-ügynökségi szolgáltatások
Nyertes AT feladata a Projekt kommunikációjához kapcsolódó PR-ügynökségi feladatok ellátása (PR kampány koncepció kidolgozása; PR cikk szövegírás átadott háttéranyag alapján)
5. Online ügynökségi feladatok
Nyertes AT feladatai tervezetten e körben:
- Éves online kommunikációs stratégia és ütemterv elkészítése: web, social média, e-DM és egyéb online kampányokra vonatkozóan.
- Az e-DM kampányokhoz kapcsolódóan:
o hírlevél HTML-programozása,
o kiküldésre előkészítés és kiküldés a Megrendelő által átadott címlistára.
- Honlapfejlesztés vagy frissítés.
- Közösségimédia-szolgáltatások (közösségimédia-stratégia készítése, közösségimédia felületek (Facebook-oldal, Youtube-csatorna, TikTok, Instagram stb.) tartalommenedzselése, képes, videós, szöveges tartalmak feltöltése, és tartalmak gyártása), közösségi felületeken kommentek kezelése, hirdetések tervezése és elkészítése, Weboldalon és Facebookon megjelenő kvíz- és egyéb kreatív játékok teljes körű megvalósítása, lebonyolítása.
- Social media influencer együttműködés.
6. Rendezvényszervezés
Nyertes AT feladata a Megrendelő kommunikációs tevékenységéhez kapcsolódó rendezvénykoncepció kialakítása, a rendezvények teljes körű megszervezése és lebonyolítása, a szükséges eszközök biztosítása.
A rendezvényszervezési feladatok tervezetten az alábbi feladatokat foglalják magukban: Technikai eszközök biztosítása (hang,- fény,-és színpadtechnika, vetítéstechnika, biztonságtechnika stb.); Programok, játékok biztosítása; Berendezés, dekoráció biztosítása; catering biztosítása.
Nyertes AT feladata várhatóan, tervezetten a következő rendezvénytípusok megvalósítása:
- Sajtónyilvános nyitórendezvény kastély/vár átadásakor - kb 50 fő részvételével.
- Nagyközönségi nyitó rendezvény - 2-3 órás nagyközönségi rendezvény körülbelül 100-500 fő részvételével.
- Egynapos study tour-ok szervezése (beutaztatók, rendezvényszervezők, filmesek részére) - kb 30 fő részvételével.
- Belföldi kiállításokon, fesztiválokon való megjelenés.
- Sajtótájékoztatókkal kapcsolatos feladatok ellátása - 2-3 óra időtartamban kb 20 fő részvételével.
7. Utazás, szállítás
Nyertes AT feladata a felmerülő nyomdai szolgáltatáshoz vagy egyéb gyártási feladathoz kapcsolódó belföldi szállítás lebonyolítása, továbbá a technikai és dekorációs eszközpark, nyomdatermékek, reklám- és ajándéktárgyak, installációs eszközök rendezvényhelyszínekre történő oda- és visszaszállítása, rakodása, a rendezvényeken szükséges ki/bepakolása, összeszerelése és a szállítási feladatokhoz szükséges humán erőforrás biztosítása is.
8. Médiatervezés és vásárlás
Nyertes AT feladata médiatervezés, felületvásárlás, kapcsolódó médiaügynökségi szolgáltatások biztosítása, kampánymenedzsment feladatok ellátása és a kampány-optimalizáció. A médiatervek elkészítésénél elvárás a médiatervező- és optimalizáló eszközök/rendszerek használata. Nyertes AT feladata a médiavásárlás teljes körű lebonyolítása és végrehajtása a Megrendelő által elfogadott médiaterv alapján. Minden esetben szükséges: az országos lefedettség és/vagy a magas elérés és/vagy magas média affinitás, gyors ismertség-építés, mérhetőség.
Preferált médiafelületek: print felületek országos/megyei napilapok/heti-kétheti és havilapok), online felületek, közösségi média felületek, rádiós csatornák, közterületi felületek.
A részletes műszaki leírást és feltételeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
A nettó keretösszeg: 138 628 356 Ft
AK a keretösszeg 70 %-ára vállal lehívási kötelezettséget.