Nos complace anunciar que la nueva versión del portal TED se desplegará el 29 de enero de 2024 (fecha indicativa aún por confirmar). ¿Le interesa descubrir las nuevas funcionalidades, mejoras y repercusiones para los usuarios? Le invitamos a visitar nuestro artículo y a encontrar más información sobre los principales cambios y nuevas funcionalidades.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Está abierta la inscripción a nuestro cuarto taller para reutilizadores de datos de TED el 14 de diciembre de 2023
Servicios - 530365-2019
Rumanía-Timișoara: Servicios generales de consultoría en gestión
2019/S 216-530365
Anuncio de licitación
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Contract servicii de asistenţă tehnică pentru managementul proiectului şi publicitate aferent proiectului „Retehnologizarea sistemului centralizat de termoficare din m […] detalii pe www.e-licitatie.ro
Número de referencia: 14756536_2019_ PAAPD 1082798
II.1.2)Código CPV principal
79411000 Servicios generales de consultoría en gestión
II.1.4)Breve descripción:
Serviciile care fac obiectul contractului sunt cuprinse în 2 componente după cum urmează:
1) Consultanță în managementul implementării proiectului & execuției contractelor proiectului, care cuprinde 19 activitati, asa cum sunt descrise in caietul de sarcini, cap. G;
2) Informare & publicitate care presupune:
2.1) Comunicat de presă de lansare a proiectului;
2.2) Realizarea de afișe A4 pentru identificarea locației UP/UMP și etichete autocolante pentru echipamentele UIP;
2.3) Crearea şi actualizarea permanentă a unei subpagini a proiectului pe site-ul beneficiarului, www.primariatm.ro
2.4) Realizarea de panouri temporare la amplasamentele proiectului;
2.5) Informare asupra proiectului şi a rezultatelor, în ziarul local cu cea mai mare audienţă conform Studiului Naţional de Audienţă (auditare B.R.A.T.);
2.6) Comunicat de presă de încheiere a proiectului;
2.7) Realizarea de plăci permanente la amplasamentele proiectului.
Toate serviciile prestate vor respec […] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 687 719.70 RON
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
79341400 Servicios de campañas de publicidad
II.2.4)Descripción del contrato:
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, in a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 20 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.