Προμήθειες - 53051-2023
Ελλάδα-Ανάβυσσος: Πετρέλαιο ντίζελ
2023/S 020-053051
Προκήρυξη σύμβασης
Αγαθά
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΤΟΥ ΕΛΚΕΘΕ: Ω/Κ ΑΙΓΑΙΟ & Ε/Α ΦΙΛΙΑ»,
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
09134100 Πετρέλαιο ντίζελ
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΤΟΥ ΕΛΚΕΘΕ: Ω/Κ ΑΙΓΑΙΟ & Ε/Α ΦΙΛΙΑ, ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΗΣ ΑΞΙΑΣ 350.000,00€ ΑΠΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟΥ ΦΠΑ».
Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 09134100-8 Πετρέλαιο ντίζελ.
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα:
ΤΜΗΜΑ 1 : «Προμήθεια καυσίμων (270.000 λίτρων) για το πλοίο Ω/Κ ΑΙΓΑΙΟ & Ε/Α ΦΙΛΙΑ, τύπου: Marine Gas Oil (ΜGO) DMA-ISO 8217 2012 0,1% maximum sulfur, εκτιμώμενης αξίας 230.000,00€ απαλλασσομένου ΦΠΑ».
ΤΜΗΜΑ 2 : «Προμήθεια καυσίμων (142.000 λίτρων) για το πλοίο Ε/Α ΦΙΛΙΑ, τύπου: Marine Gas Oil (ΜGO) DMA-ISO 8217 2012 0,1% maximum sulfur, εκτιμώμενης αξίας 120.000,00€ απαλλασσομένου ΦΠΑ».
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 350 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
«Προμήθεια καυσίμων (270.000 λίτρων) για το πλοίο Ω/Κ ΑΙΓΑΙΟ, τύπου: Marine Gas Oil (ΜGO) DMA-ISO 8217 2012 0,1% maximum sulfur, εκτιμώμενης αξίας 230.000,00€ απαλλασσομένου ΦΠΑ».
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
«Προμήθεια καυσίμων (270.000 λίτρων) για το πλοίο Ω/Κ ΑΙΓΑΙΟ & Ε/Α ΦΙΛΙΑ, τύπου: Marine Gas Oil (ΜGO) DMA-ISO 8217 2012 0,1% maximum sulfur, εκτιμώμενης αξίας 230.000,00€ απαλλασσομένου ΦΠΑ».
«Προμήθεια καυσίμων (142.000 λίτρων) για το πλοίο Ε/Α ΦΙΛΙΑ, τύπου: Marine Gas Oil (ΜGO) DMA-ISO 8217 2012 0,1% maximum sulfur, εκτιμώμενης αξίας 120.000,00€ απαλλασσομένου ΦΠΑ».
Αριθμός τμήματος: 2