Възложителят сключва писмен договор за поръчка с определения изпълнител, при условие, че при подписване на договора определеният изпълнител:
1.Представи документ за регистрация в съответствие с изискването по чл.10,ал.2 от ЗОП;
2.Представи документи, удостоверяващи липсата на основания за отстраняване на процедурата, както и съответствието с поставените критерии за подбор, вкл. за третите лица и подизпълнителите, ако има такива;
3.Представи определената гаранция за изпълнение на договора;
4.Извърши съответна регистрация, представи документ или изпълни друго изискване, което е необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт и постановено от възложителя в условията на обществената поръчка;
Възложителят не сключва договор, когато участникът, класиран на първо място:
2. Не изпълни условията по чл. 112, ал. 1 от ЗОП, или
3.Не докаже, че не са налице основания за отстраняване от процедурата.
За обезпечаване изпълнението на договора за обществената поръчка, избраният изпълнител предоставя гаранция за изпълнение в размер на 5 % (пет процента) от общата цена на договора без ДДС. Гаранцията за обезпечаване на изпълнението, следва да бъде със срок на валидност 30 (тридесет ) дни след датата на изтичане на срока на договора.
Гаранцията за изпълнение се предоставя в една от следните форми:
1.Парична сума в размер на 5% от общата цена на договора, преведена по сметката на Възложителя: IBAN: BG52 UBBS 800 233 001 32934; BIC: UBBSFS, Банка ОББ АД – клон Плевен.
2. Безусловна и неотменима банкова гаранция за изпълнение, издадена в полза на Възложителя (по образец на банката издател) покриваща размер от 5% от общата Цена на Договора без ДДС;