II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 254058920212.2
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru furnizare ,,reactivi de laborator" conf. fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 9 711 678.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 52
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 52
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sonde pentru varice esofagiene tip Sengstaken Blakmore
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141642 Dränzubehör
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Casete plastic pentru includere in parafina
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Casete plastic pentru includere in parafina -- conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141111 Klebeverband
Bandaj Tubular - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Fire polipropilena monofilament cu ac dublu
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141121 Chirurgische Suturen
Fire polipropilena monofilament cu ac dublu - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Filme cu developare uscata DVE 25/30, 125 buc/cut, pentru imprimanta Carestrem Dry View 5700
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32354110 Röntgenfilme
Filme cu developare uscata DVE 25/30, 125 buc/cut, pentru imprimanta Carestrem Dry View 5700 - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Manusi protectie din nitril categoria 3
Los-Nr.: 40
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35113200 Schutzausrüstung (nuklear, biologisch, chemisch, radiologisch)
Trusa minitraheostomie Mini - Trach II Seldinher
Los-Nr.: 42
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141620 Sanitätspacks
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33793000 Glaswaren für Laboratorien
Varfuri pipete - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Filme Rx cu suport verde -- conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDie nachstehenden Kriterien
Preis
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141100 Verbandsmaterial; Klemm-, Sutur- und Ligaturausstattung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 50
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33772000 Einweg-Papierartikel
Pungi farmaceutice - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Gel antiinflamator cu aloe vera
Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Gel antiinflamator cu aloe vera - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)22993200 Papier oder Pappe, wärmeempfindlich
22993200-9 Hartie sau carton termosensibile (Rev.2)
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 36
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39518200 Operationslaken
Set Steril - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Recoltor pentru exudat faringian steril in tub, cu tija plastic, steril
Los-Nr.: 26
Ham (capastru), din silicon pentru prindere masca CPAP adulti/copii
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33171200 Instrumente für Reanimation
Pipete automate reglabile tip Eppendorf
Los-Nr.: 27
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38437000 Laborpipetten und Zubehör
Pipete automate reglabile tip - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Set pentru anestezie epidurala/peridurala continua
Los-Nr.: 31
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33171100 Anästhesieinstrumente
Set pentru anestezie epidurala/peridurala continua - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Halat examinare u.f. impermeabil laminat
Los-Nr.: 52
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35113410 Kleidung zum Schutz vor biologischen oder chemischen Mitteln
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
Gel- conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Proteza vasculara Dacron liniara; dimensiuni 6, 7, 8, 9 mm/70cm
Los-Nr.: 29
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33184200 Vaskuläre Prothesen
Truse compatibile cu Volumat Agilia
Los-Nr.: 30
Truse compatibile cu Volumat Agilia - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Accesorii pt electrocauterul Bowa
Los-Nr.: 28
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33160000 Operationstechnik
Accesorii pt electrocauterul Bowa - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Recipienti recoltare secretii (urina), cu capac, 60 ml. steril
Los-Nr.: 25
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33124130 Diagnostische Ausstattung
Cablu - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Sistem de exanghinare tip Tournichet
Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33183300 Ausrüstung für Osteosynthese
Sistem stomic unitar pentru colostomie si ileostomie
Los-Nr.: 35
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141610 Sammelbeutel
Sistem stomic unitar pentru colostomie si ileostomie - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Punga colectoare urina adulti 2000 ml cu tub si valva pentru evacuare, sterila
Los-Nr.: 48
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141615 Urinbeutel
Manusi chirurgicale sintetice din neopren
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141420 Operationshandschuhe
Seringa cu varf din plastic pentru irigatii ( tip Guyon )
Los-Nr.: 49
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141310 Spritzen
Seringa cu varf din plastic pentru irigatii ( tip Guyon ) - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Seringi de unica folosinta din trei componente: corp, piston si ac
Los-Nr.: 39
Seringi de unica folosinta din trei componente: corp, piston si ac - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Cateter prostatectomie 50 ml semirigid latex
Los-Nr.: 45
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33181500 Verbrauchsmaterial für Nierenbehandlung
Cateter prostatectomie 50 ml semirigid latex - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Cutie instrumentar cu maner
Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
Cutie instrumentar cu maner - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Covorase antibacteriene decontaminate antimicrobiene 120 x 90 - 30 folii
Los-Nr.: 33
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42924720 Dekontaminationseinrichtungen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31711140 Elektroden
Electrozi - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Fir polidioxanona monofilament
Los-Nr.: 34
Fir polidioxanona monofilament - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului
Casolete sterilizare instrumentar
Los-Nr.: 18
Casolete sterilizare instrumentar - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Capsula microfiltranta de 0,2 microni pentru filtrarea apei
Los-Nr.: 46
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42912310 Geräte zum Filtrieren von Wasser
Bisaturiu Slit Phaco, 2,2 mm - 2,4 mm
Los-Nr.: 37
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141410 Drahtschneider und Operationsmesser
Solutie vascoelastica (healton) biofermentata ,concentratie 1,8%,1ml, coeziva-dispersiva
Los-Nr.: 5
Spray lubrifiant siliconic
Los-Nr.: 47
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)24951120 Silikonfett
Comprese nesterile fara fir radiologic 40 cm x40 cm x4 straturi (pachet x 10 buc.)
Los-Nr.: 32
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141119 Kompressen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
Vacuete / Vacutainer
- conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Eprubete plastic cu dop rosu, 3 ml, 11x55 mm, sterile
Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192500 Reagenzgläser
Husa manson pentru camera ccd artroscop
Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33181520 Verbrauchsmaterial für Nierendialyse
Cutie instrumentar fara maner
Los-Nr.: 19
Pansamente pentru plagi ulcerate, suprainfectate
Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141112 Heftpflaster
Pansamente pentru plagi ulcerate, suprainfectate - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141411 Skalpelle und Klingen
Lame sectionare - conform caietului de sarcini / lotul & respectand componentele lotului.
Anoscop (Speculum Rectal) unica folosinta, EO Steril
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33169000 Chirurgische Instrumente