Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Ramavtal för konsulttjänster inom mobilitets- och trafikplanering, trafiksäkerhet och mobility management
Numéro de référence: KSN-2021-02667
II.1.2)Code CPV principal71311200 Services de conseil en matière de systèmes de transport
II.1.4)Description succincte:
Ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster inom mobilitets- och trafikplanering, trafiksäkerhet och mobility management.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)71311300 Services de conseil en matière d'infrastructure
71317210 Services de conseil en matière de santé et de sécurité
71322500 Services de conception technique pour installations de transport
71356400 Services de planification technique
II.2.4)Description des prestations:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: KSN-2021-02667
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 71322500 Teknisk konstruktion av trafikanläggningar, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen