Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Provtagning- och analystjänster
Referensnummer: 2022/128
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71900000 Laboratorietjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Provtagning- och analystjänster i lakvattenmagasin och yt- och grundvattenprovtagningspunkter.
Grundförutsättningar ska utgå ifrån att SRV:s personal ej medverkar vid provtagning.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 2 500 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71900000 Laboratorietjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: