Avis d'information complémentaire ou avis rectificatif
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Udbud af smede- og montageydelser til DSB
Numéro de référence: haej/vv/vk
II.1.2)Code CPV principal71550000 Services de travaux de forge
II.1.4)Description succincte:
Formålet med nærværende konkurrenceudsættelse er at etablere en rammeaftale der omfatter leverancer af smede- og montageydelser til DSB, hhv. Infrastruktur og Værksteder. Der forventes indkøbt varierende smede- og montageydelser der omfatter f.eks: Produktions af transport og opbevaringstativer, fremstilling og vedligehold af montagearbejder på de forskellige litra DSB har, specialværktøj, montageopgaveopgaver og reparation af og på specialmaskiner, udarbejdelse af relevant teknisk dokumentation og tegninger samt CE-mærkning af udstyr. Opgaven er opdelt i 4 delaftaler hhv 1A og 1B som omfatter opgaver til DSB Infrastruktur der supporterer værkstedsdrift i hhv. Øst og Vest samt Delaftale 2A og 2B der omfatter opgaver på de forskellige litra, ligeledes opdelt i Øst og Vest.
Ordregiver forbeholder sig ret til at tildele på grundlag af det indledende tilbud.