Árubeszerzések - 535873-2021
Submission deadline has been amended by:  617503-2021
Magyarország-Szeged: Trolibuszok
2021/S 206-535873
Ajánlati/részvételi felhívás
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
önjáró trolibuszok beszerzése
Hivatkozási szám: EKR001191222021
II.1.2)Fő CPV-kód
34622300 Trolibuszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
Adásvételi szerződés a Szegedi Közlekedési Kft. részére a Zöld busz program keretében 4 db 100%-ban alacsonypadlós, egységes kialakítású, új személyszállító, akkumulátoros, önjáró, szóló trolibusz gyártása, szállítása és kapcsolódó szolgáltatások teljesítése tárgyban. Ajánlatkérő bízva a későbbi pályázati vagy saját források rendelkezésre állásában, valamint annak érdekében, hogy minél egységesebb járműparkkal rendelkezzen további 2 db mennyiségre kíván opciós jogot kikötni.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
FELTÉTELES KÖZBESZERZÉS Kbt. 53. § (5)-(6)
Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a tárgy szerinti beszerzés alapmennyiségének fedezetéül szolgáló pályázatra tekintettel a támogatási szerződés aláírásának (illetve azzal kapcsolatos módosítási kérelme jóváhagyásának) feltételével köt szerződést, vagyis az eljárás tárgya szerinti áru megrendelésére akkor kerül sor, ha a finanszírozást biztosító pályázati igény támogatást nyer. Erre figyelemmel a Kbt. 53. § (6) bekezdése alapján eredménytelenné nyilváníthatja az eljárást, ha a támogatási igény elutasításra kerül vagy nem az igényelt összegben és feltételekkel kerül elfogadásra (ideértve különösen a pályázati előírások teljesítési határidőre vonatkozó rendelkezéseit). Amennyiben ezen körülmény az eredmény kihirdetése után, de a szerződéskötés előtt válik ismertté, úgy az ajánlatkérő a Kbt. 131. § (9) pontja alapján mentesül a szerződéskötési kötelezettsége alól. A szerződés megkötése esetén annak időbeli hatálya kezdete, azaz a hatálybalépését felfüggesztő feltétel a támogatási igény - illetve módosítási kérelem - elfogadása (Kbt. 135. § (12) bekezdés).
Ajánlatkérő tájékoztatja továbbá az ajánlattevőket, hogy a Kbt. 53. (5) bekezdésének megfelelően az eljárás eredményességének további feltétele - mint Ajánlatkérő ellenőrzési körén kívül eső, bizonytalan jövőbeli esemény - hogy Ajánlatkérő a nyertes ajánlat szerint ellenérték és a támogatási összeg különbözetének finanszírozására tekintettel, a 2011. évi CXCIV. törvény, valamint a 353/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet szerint szükséges engedéllyel rendelkezzen. A Kbt. 131. § (9) és 135. § (12) bekezdése e körben is irányadó.
Mennyiség:
4 db (+ 2 db opciós) új szóló trolibusz szállítása.
A jármű fő jellemzői: szóló trolibusz, 11,9-12,75 m hosszú, 2550 mm széles, 100 % alacsonypadlós, az ajánlat szerinti járműtípus kocsiszekrénye EU-s vagy EGT-s autóbusz típusbizonyítvánnyal vagy trolibusz típusbizonyítvánnyal rendelkezik
- helyszínre leszállítása
- helyszíni próbaüzemének lebonyolítása
- engedélyek beszerzése (típusengedélyeztetése, forgalomba helyezési engedélyeztetés)
- kezelőszemélyzet betanítása
- tartalék alkatrészek szállítása
- kapcsolódó szolgáltatások
A szerződés teljesítését az alábbi határidők betartásával kell ütemezni:
A 4 db jármű legyártása, típusengedélyeztetésre alkalmas állapotban történő leszállítása, típusengedélyezéssel kapcsolatos összes műszaki dokumentáció, kezelési és karbantartási utasítások, jegyzőkönyvek, gyártói műbizonylatok, továbbá a karbantartási és oktatási dokumentáció átadása, valamint valamennyi jármű, Szegeden történő 1 000 km-es próbafutása teljesítése: a szerződés hatályba lépését követő maximum 15 hónapon belül. Véghatáridőre a járművek leszállításán felül minden szerződéses kötelezettséget teljesíteni kell.
A próbafutások során fellépő súlyos hiba esetén Megrendelő jogosult a próbafutást újraindítani. A Megrendelő határozza meg mi a súlyos hiba, de különösen a következők: vázszerkezet törése, fékhiba, hálózati visszatérő túláram jelenségek, fődarab meghibásodás, stb..
Próbafutás tekintetében Megrendelő egyidejűleg max. 2 jármű próbafutását tudja biztosítani, Minden Szegeden elvégzendő teszthez és beüzemeléshez az Üzemeltető az SZKT árképzési szabályzata szerint biztosítja a szállítás miatt szükségessé váló, és a tesztüzemhez és minden jármű használatbavételi engedélyének megszerzéséhez szükséges felsővezeték hálózatot, elektromos energiát, a korábban már kiképzett trolibuszvezetőket, és szerviz infrastruktúrát.
Ajánlattevő a szerződéskötést követő 30 napon belül köteles gyártási ütemtervet készíteni Ajánlatkérő részére, amely alapján a teljesítési időszakon belül 2 gyártásközi helyszíni ellenőrzésre lehetőséget biztosít a Megrendelő részére legalább 6 fő számára (szállás, ellátás biztosításával a gyártás helyszínének megtekintése közelében). A gyártásközi helyszíni ellenőrzés biztosítása az opciós tételek esetében is elvárás, azok megrendelését követően. A fentieken túl a Megrendelő képviselője további gyártásközi helyszíni ellenőrzések tartására jogosult, saját költségen, előzetes bejelentés mellett.
Ajánlatkérő tájékoztatja az Ajánlattevőket, hogy az alkalmasság körében, a referenciaigazoláshoz kapcsolódóan rögzítésre kerültek energetikai és környezeti hatásokkal kapcsolatos előírások (a korábbi teljesítések bemutatása kapcsán), amelyek a környezetkímélő és energiahatékony közúti járművek beszerzésének előmozdításáról szóló 48/2011. (III. 30.) Korm. rendeletnek való megfelelést szolgálják.