Lieferungen - 536227-2022
Bulgarien-Sofia: Elektrische Ausrüstung
2022/S 189-536227
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Доставка на арматура за усукани изолирани проводници, реф. № PPD 22-088
Referenznummer der Bekanntmachung: PPD 22-088
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
31600000 Elektrische Ausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Обектът на обществената поръчка е „доставка на стоки, осъществявана чрез покупка" съгласно смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от Закона за обществените поръчки (ЗОП) и има за предмет сключване на договор с изпълнител за доставка и покупка на арматура за усукани изолирани проводници, съгласно условията и изискванията на възложителя.
Всяко заинтересовано лице може да подава оферта при условие, че отговаря на изискванията на ЗОП, Правилника за прилагане на ЗОП и на изискванията на възложителя, посочени в обявлението и документацията за участие.
Предметът на поръчката не е разделен на обособени позиции и включва ориентировъчни количества за срокa на договора от 24 (двадесет и четири) месеца, отразени в отделен документ с наименование "PPD 22-088_Ориентировъчни количества" и публикуван в секция "Параметри".
Участниците задължително оферират всички видове стока от предмета на поръчката. На база ориентировъчните количества ще бъде определена максималната стойност на конкретния договор.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 105 895.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Договорът за обществена поръчка да бъде сключен за срок от 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на подписването му от страните или до достигане на максималната стойност на договора, определена в съответствие с офертата на избрания изпълнител, в зависимост от това, кое от посочените обстоятелства ще настъпи първо по време. При настъпване на първото по време от така посочените алтернативни и самостоятелни основания за прекратяване, договорът се прекратява автоматично, без да е необходимо изпращане на уведомление или предизвестие на някоя от страните до другата страна.
Сроковете за доставка на стока въз основа на конкретна поръчка са в съответствие с изискванията на документацията за обществената поръчка.
Плащането на цената по сключения договор за обществена поръчка се извършва в български левове (или в тяхната равностойност в ЕВРО според курса на БНБ, в случай че преди сключването или по време на действие на договора като официално платежно средство в Република България бъде приета общата европейска валута – ЕВРО). Плащането на всяка приета и одобрена доставка се извършва чрез банков превод по банкова сметка на изпълнителя, в срок до 60 (шестдесет) календарни дни, считано от датата на получаване на оригинална фактура за стойността на конкретната доставка и представяне на съпътстващите стоката документи, съгласно договора.
На основание чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП се предвижда възможност за индексация на единичните цени за изпълнение на предмета на обществената поръчка.
Единичните цени могат да бъдат преизчислявани, в случай че има изменение по-голямо от +/-5% на Общия индекс на цени на производител в промишлеността за една година, публикуван на сайта на Националния статистически институт (НСИ), на следния интернет адрес: https://www.nsi.bg/bg/content/948/%D0%BE%D0%B1%D1%89-%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-2015-100#pr-page-1
Промяната по предходното изречение може да бъде изискана от всяка от страните по договора след изпращане на уведомление до другата страна, като същите подписват допълнително споразумение на основание чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП. Актуализация на цените може да се извърши веднъж годишно, след изтичане на първия 12-месечен период от действието на договора.
В случай на промяна, по-голяма от +/-5% на Общия индекс на цени на производител в промишлеността за 12 месеца, действащите към момента единични цени се актуализират със същия процент на промяна на Общия индекс на цени на производител в промишлеността за тези 12 месеца.
Новите единични цени влизат в сила, считано от датата на влизане в сила на двустранно подписаното допълнително споразумение за преизчисление на цените.