Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Träd, buskar, perenner, lökar och knölar
Referensnummer: SBN 2021/152
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter
II.1.4)Kort beskrivning:
Samhällsbyggnadsförvaltningen på Uddevalla kommun upphandlar ett ramavtal för buskar, träd, perenner, lökar och knölar. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delar, och anbud kan lämnas på en eller båda delarna. De olika delarna är: - Träd, buskar och perenner - Lökar och knölar
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)03221120 Rotknölar
03450000 Plantskoleprodukter
03451000 Växter
03451200 Blomlökar
03451300 Buskar
03452000 Träd
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Uddevalla
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen