Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
AUTOSPECIALĂ PSI
Număr de referinţă: 1342
II.1.2)Cod CPV principal
34144210 Vehicule de pompieri
II.1.4)Descriere succintă:
Având în vedere faptul că F.P.C.U Feldioara S.R.L. are în structura organizatorică personal specializat în stingerea incendiilor, dar nu are încheiat niciun contract cu privire la situațiile de urgență în ceea ce privește stingerea incendiilor și nu deține la momentul actual nicio autospecială PSI, considerăm că achiziția acesteia este necesară.
Autoritatea contractanta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 233 000.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: