II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tampoane și comprese medicale
Referenznummer der Bekanntmachung: 42084982019253
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tampoane si comprese medicale – conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13 zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare.(Conform art. 160 alin.2 si art. 161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 126 767.56 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 17
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 17
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Bandaj autoadeziv elastic 20cm/10m
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cant min si max este specificata in caietul de sarcini, al prezentei documentatii.
Retea elastica tubulara 4/25m
Los-Nr.: 7
Banda adeziva pentru sutura cutanata
Los-Nr.: 13
Romplast hipoalergen din material netesut 15cm/10m
Los-Nr.: 16
Comprese nesterile din tifon cu snur la un capat
Los-Nr.: 2
Fixator cu ham pentru sonda Iot - copil
Los-Nr.: 14
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
Tampoane absorbante sterile cu fir radio-opac
Los-Nr.: 8
Pansament hemostatic de tip surgicel
Los-Nr.: 4
Tampoane medicale tin tifon, nesterile
Los-Nr.: 6
Comprese sterile din material netesut
Los-Nr.: 1
Comprese nesterile din tifon 10/10
Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
Pansament pentru fixarea cateterelor centrale cu tampon suplimentar
Los-Nr.: 12
Comprese impregnate cu alcool
Los-Nr.: 17
Tampon hemostatic de tip rapid rhino 900
Los-Nr.: 5
Pansament ocluziv oftalmologic
Los-Nr.: 11