Usługi - 539233-2021
Polska-Warszawa: Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
2021/S 206-539233
Ogłoszenie o konkursie
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Opracowanie koncepcji funkcjonalno – przestrzennej dla Inwestycji „Budowa budynku dla potrzeb Sądu Apelacyjnego w Warszawie oraz budowa siedziby dla wojewódzkich jednostek organizacyjnych ...
Numer referencyjny: ZP-761-1/21
II.1.2)Główny kod CPV
71400000 Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
71200000 Usługi architektoniczne i podobne
71300000 Usługi inżynieryjne
71420000 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
II.2.4)Opis zamówienia:
1) Zadanie konkursowe polega na sporządzeniu Pracy konkursowej z uwzględnieniem wymogów programowych i wytycznych Zamawiającego dotyczących Inwestycji i zawartych w Materiałach do Konkursu. Praca konkursowa niespełniająca ww. wymogów zostanie odrzucona i nie będzie podlegała ocenie.
2) Konkurs jest ograniczony i jednoetapowy.
3) Zaproponowane rozwiązania konkursowe powinny bezwzględnie mieścić się w zakładanym budżecie, określonym w Regulaminie konkursu i w całości oraz w najkorzystniejszy sposób realizować szczegółowy opis przedmiotu Konkursu ujęty w Materiałach do Konkursu.
4) W ramach sporządzania Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej powinny być spełnione zasady ładu przestrzennego poprzez takie ukształtowanie przestrzeni, które tworzyć będzie harmonijną całość oraz uwzględniać w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, gospodarczo - społeczne, środowiskowe, kulturowe oraz kompozycyjno-estetyczne określone w szczególności w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
5) Zaproponowane Koncepcje funkcjonalno-przestrzenne, muszą spełniać w sposób optymalny oczekiwania Organizatora co do rozwiązań przestrzennych, architektonicznych, programowych, funkcjonalnych oraz założeń ekonomicznych wskazanych w Regulaminie oraz Materiałach do Konkursu oraz być zgodne z ustaleniami obowiązujących decyzji administracyjnych wskazanych w Materiałach do Konkursu.
6) Opracowania konkursowe obejmują sporządzenie Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej dwóch, w założeniu mogących samodzielnie funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem budynków dla dwóch odrębnych inwestorów, na odrębnych działkach należących do Sądu Apelacyjnego w Warszawie (działka 2/4) oraz Województwa Mazowieckiego (działki 2/2,2/3).
7) Budynki powinny być spójne estetycznie i kubaturowo, zgodnie z uwarunkowaniami decyzji o lokalizacji celu publicznego. Jednakże należy je projektować jako niezależne od siebie jednostki własnościowe i administracyjne. Należy zaprojektować budynki w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę pozwalającego na rozpoczęcie i zakończenie budowy niezależnie dla każdego z budynków. Organizator dopuszcza możliwość odrębnej realizacji (etapowania) Inwestycji dla Zadań 1 i 2.
8) Celem Konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych prac projektowych oraz wybranie najlepszych, według kryteriów określonych w niniejszym Regulaminie, Koncepcji funkcjonalno-przestrzennych wraz z zagospodarowaniem terenu dla Inwestycji na działkach ewidencyjnych nr 2/2, 2/3, 2/4 oraz części działek ewidencyjnych nr 5 i 48/1 z obrębu 5-02-08, przy ul. Świętojerskiej 9, w dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.