There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Works - 539679-2021
Poland-Bydgoszcz: Construction work
2021/S 206-539679
Contract notice – utilities
Works
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj: opracowanie dokumentacji projektowej i budowa sieci ciepłowniczej w ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Bocianowo do ul. Chrobrego w Bydgoszczy
II.1.2)Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest:
Wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj: opracowanie dokumentacji projektowej i budowa sieci ciepłowniczej w ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Bocianowo do ul. Chrobrego w Bydgoszczy oraz wykonanie wszelkich niezbędnych prac i uzgodnień związanych z realizacją (w tym wycinki, nasadzenia zastępcze), dotyczy również odpłatnych i nieodpłatnych zajęć terenów.
Szczegóły znajdują się w SWZ.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45100000 Site preparation work
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines
45231110 Pipelaying construction work
45232140 District-heating mains construction work
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
45112710 Landscaping work for green areas
45236000 Flatwork
71322200 Pipeline-design services
II.2.4)Description of the procurement:
Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
a) wykonanie spisu/ zestawienia opracowań wchodzących w skład zestawu przekazywanej dokumentacji projektowej,
b) uzyskanie mapy do celów projektowych,
c) wykonanie projektu budowlanego zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, decyzji o warunkach zabudowy/ decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, wraz ze wszelkimi uzgodnieniami i pozwoleniami, w tym akceptacja proponowanej trasy sieci oraz uzyskanie zgody wszystkich właścicieli terenów na czasowe zajęcie podczas realizacji zadania wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę/ przyjęciu zgłoszenia robót budowlanych.
W przypadku działek, na których projektowana jest sieć oraz działek, na które wejście będzie niezbędne celem poprawnego prowadzenia robót budowlanych, projektant zobowiązany jest uzyskać oświadczenie właściciela, władającego o wyrażeniu zgody na czasowe zlokalizowanie ciepłociągu na jego nieruchomości.
d) wykonanie projektu technicznego z obliczeniami zawartymi w egzemplarzu nr 4 projektu technicznego, z dopiskiem „wraz z obliczeniami”
e) wykonanie innych niezbędnych do realizacji opracowań, jak np. projekt organizacji ruchu, inwentaryzacja zieleni (wraz z uzyskaniem decyzji o wycince drzew/krzewów i wskazaniem nasadzeń zastępczych), projekt odbudowy nawierzchni, rozwiązania projektowe kolizji ciepłociągu z innym uzbrojeniem terenu (np. z siecią teletechniczną, energetyczną, wodociągową, gazową, z kablami sterowania ruchem ulicznym i innymi.) i z drogami itp.,
z uzgodnieniem ich w organach opiniujących (np. ZDMiKP, Policja, właściwy Wydział Urzędu Miasta Bydgoszczy) oraz z Odbiorcą – właścicielem/władającym terenem, na którym posadowiony jest podłączany obiekt oraz pozostałymi właścicielami terenów, dołączone do projektu budowlanego w formie załączników,
f) wykonanie zestawienia działek wraz z mapą obrębową z naniesioną trasą sieci ciepłowniczej, przez które przebiega inwestycja wraz z podaniem ich właściciela, władającego oraz podstawy do dysponowania,
g) uzyskanie: pozwolenia na budowę/przyjęcia zgłoszenia robót budowlanych, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji o wycince drzew/krzewów oraz wskazania nasadzeń zastępczych i innych wymaganych dokumentów niezbędnych przy realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami,
h) budowę wysokoparametrowej sieci rozdzielczej. Przystąpienie do realizacji robót budowlanych po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę/przyjęciu zgłoszenia robót budowlanych i przekazaniu placu budowy.
i) Pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych, opisanych w opracowanej dokumentacji projektowej.
j) Wykonanie robót polegających m.in. na
– budowie wysokoparametrowej, preizolowanej sieci ciepłowniczej od punktu włączenia: komora ciepłownicza K-3/17/1, zlokalizowana w rejonie skrzyżowania ulic: Bocianowo oraz Racławicka, połączenie z magistralą 2xDN300 do komory sekcyjnej, którą należy zaprojektować i wybudować w rejonie skrzyżowania ulic: Sienkiewicza oraz Chrobrego),
– zaprojektowaniu i wykonaniu w komorze K-3/17/1 wymiany przepustnicy z DN250 na DN300 (w kierunku ulicy Racławickiej),
– wymianie stropu w komorze K-3/17/1,
– w nowoprojektowanej komorze sekcyjnej w rejonie skrzyżowania ulic: Sienkiewicza oraz Chrobrego należy uwzględnić:
armaturę odcinającą w postaci przepustnic DN300, wyposażonych w napęd elektryczny,
odgałęzienia DN200 w obu kierunkach zakończone preizolowanymi zaworami kulowymi o takiej samej średnicy,
dla armatury odcinającej DN300 w komorze przewidzieć obejście DN40,
do komory doprowadzić zasilanie elektryczne, zawory kulowe, kołnierzowe DN50
(2 szt.) oraz spinkę sieciową wraz z manometrem. Należy przewidzieć montaż kryzy na spince sieciowej (otwór min. 2 mm) oraz kołnierzy zaślepiających za pierwszymi zaworami odcinającymi.
Szczegóły znajdują się w SWZ i załącznikach do SWZ