Works - 539733-2021
România-Suceava: Lucrări generale de construcţii de conducte
2021/S 206-539733
Erată
Anunţ referitor la modificări sau informaţii suplimentare
Lucrări
(Supliment la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene, 2021/S 177-462313)
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Constructia retelelor de apa si apa uzata din localitatea Mitocu Dragomirnei cod – SV – CL-18
Număr de referinţă: 16701/18.08.2021
II.1.2)Cod CPV principal
45231100 Lucrări generale de construcţii de conducte
II.1.4)Descriere succintă:
In cadrul contractul de lucrari „Constructia retelelor de apa si apa uzata din localitatea Mitocu Dragomirnei” sunt propuse:
1. Lucrari in Sistemul de alimentare cu apa:
Obiectul 1 - Conducta de aductiune Mitocu Dragomirnei, cu o lungime de 5387 m;
Obiect 2 – Gospodarie de apa, care include:
Sub-obiect 2.1 Rezervoare de inmagazinare metalice, supraterane, 2 x 300 mc;
Sub-obiect 2.2 Statie de clorinare - Clorinare cu hipoclorit de sodiu;
Sub-obiect 2.3 Statie de pompare;
Sub-obiect 2.4 Gura de deversare si disipator de energie in cascada;
Obiect 3 – Retea de alimentare cu apa, cu o lungime de 17.792 m;
Obiect 4 – Statii pompare apa potabila (2 buc.)
2. Lucrari in Sistemul de canalizare:
Obiect 5 – Retea de canalizare menajera cu o lungime de 18446 m;
Obiect 6 – Statii pompare apa uzata (4buc.) si conducte de refulare L = 1361 m;
Lucrarile se refera la:
a) Lucrari de constructie
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice
c) Testare si punere in functiune
d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar
e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile
f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
- cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 25 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.