Lieferungen - 542866-2022
Rumänien-Cluj-Napoca: Baustoffe
2022/S 192-542866
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare materiale de construcții: țiglă, coame, gresie, faianță, parchet melaminat, folie parchet, membrană bituminoasă, stâlpi beton, plăci beton, concertină, pavaje
Referenznummer der Bekanntmachung: 14619075_2022_PAAPD1371719
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
44110000 Baustoffe
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Lotul 1: Țiglă și coame
Lotul 2: Faianță și gresie
Lotul 3: Parchet laminat și folie parchet
Lotul 4: Membrană bituminoasă și grund bituminos
Lotul 5: Stâlpi beton și placă beton
Lotul 6: Concertină NATO
Lotul 7: Pavaj dublu T, diferite culori
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art. 161, alin. 1 din Legea 98/2016. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 13.
Precizarile privind caracteristicile tehnice solicitate sunt descrise în Caietul de sarcini.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 520 199.16 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele pot fi depuse pentru unul, mai multe sau toate loturile. A se avea în vedre faptul că autoritatea contractantă va solicita câștigătorului derularea concomitentă a contractelor subsecvente atribuite în baza acordurilor-cadru. Nu se cumulează termenele de livrare.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Concertina NATO Ø450mm
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
44312300 Stacheldraht
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furnizare concertina NATO Ø450mm: cantitate maximă - 250 role
Parchet laminat 12mm și folie parchet
Los-Nr.: 3
44191600 Parkettpanele
Furnizare parchet laminat 12mm, antistatic: cantitate maximă - 5000 mp
Furnizare folie parchet: cantitate maximă 5000 mp
Faianță și gresie porțelanată rectificată
Los-Nr.: 2
44912200 Sandstein
Furnizare faianță portelanata rectificata 30x60 cm: cantitate maximă - 2000 mp
Furnizare gresie portelanata rectificata, antiderapanta 60x60 cm: cantitate maximă 2000 mp
Stâlpi și plăci de beton
Los-Nr.: 5
44231000 Fertige Zaunlatten
Furnizare stâlp dreptunghiular (de linie) cu canal bilateral beton armat: cantitate maximă - 1150 buc
Furnizare stâlp dreptunghiular (de colt) cu canal bilateral beton armat: cantitate maximă 50 buc
Furnizare stâlp dreptunghiular (de capat) cu canal bilateral beton armat: cantitate maximă 50 buc
Furnizare placă de beton pentru gard plină: cantitate maximă 4600 buc
Pavaj dublu T diferite culori
Los-Nr.: 7
44114250 Betonplatten
Furnizare pavaj dublu T gri deschis: cantitate maxima - 72000 buc
Furnizare pavaj dublu T gri inchis: cantitate maxima - 36000 buc
Furnizare pavaj dublu T rosu: cantitate maxima - 36000 buc
Țiglă și coame
Los-Nr.: 1
44112500 Dachdeckungsmaterialien
Furnizare țiglă: maxim 11000 buc
Furnizare coame: 400 buc
Membrană bituminoasă și grund bituminos
Los-Nr.: 4
44113300 Mischgut
Furnizare membrană bituminoasă strat superior: cantitate maximă - 6200 mp
Furnizare membrană bituminoasă strat inferior: cantitate maximă - 6200 mp
Furnizare grund bituminos: cantitate maximă - 1250 kg